آخرین اخبار از ترافیک محور‌های مواصلاتی کشور

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33875

  در حال حاضر تنها یک محور مواصلاتی در کشور ترافیک سنگین دارد.

  به گزارش پارس داریوش امانی - مدیر مرکز مدیریت راه های کشور- در گفت وگو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، اظهار کرد: در حال حاضر محور کرج – چالوس ترافیک سنگین دارد.

  وی با بیان این که محور کرج - چالوس با وجود ترافیک سنگین به صورت دوطرفه باز است و تردد در آن صورت می گیرد افزود: به غیر از محور کرج - چالوس ترافیکی در دیگر محورها روان است و مشکل خاصی وجود ندارد.

  به گفته وی بیشترین تردد از ابتدای طرح نوروزی - ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۱ - تا امروز مربوط به هشتم فروردین ماه است که طی آن ۹ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۳۹۳ دستگاه خودرو تردد کرده اند.

  امانی با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی تردد خودرو در دهم فروردین ماه نسبت به روز قبل از آن گفت: روز گذشته - ۱۰ فروردین ماه - ۸ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۹۵ دستگاه خودرو در محورهای مختلف کشور تردد کرده اند.

  مدیر مرکز مدیریت راه های کشور هم چنین خاطر نشان کرد: طی ۲۴ ساعات گذشته بیشترین تردد در محورهای آزاد راه کرج - تهران با ۱۱۸ هزار و ۲۲۸ دستگاه، آزاد راه تهران - کرج با تردد ۱۱۶ هزار و ۷۴۹ دستگاه بیشترین تردد را داشته اند.

  وی ادامه داد: تردد در آزاد راه قم - تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ هزار و ۶۸۸ دستگاه و در محور آزاد راه تهران - قم ۵۷ هزار و ۳۹۵ دستگاه بوده است.

  به گفته وی، یکی دیگر از محورهای پرتردد ۲۴ ساعته گذشته کشور محور شیراز - مرو دشت است که طی آن ۴۳ هزار و ۳۱۵ دستگاه خودرو در این محور تردد داشته اند. محور قائمشهر - ساری نیز با تردد ۴۲ هزار و ۶۵۲ دستگاه در رتبه پرتردد ترین محورها قرار دارد.

  امانی یادآور شد: میانگین تردد روزانه خودرو در محورهای مختلف کشور از ابتدای طرح نوروزی تا روز گذشته، روزانه ۷ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۹۳۳ دستگاه خودرو بوده است.

  وی در بیان نام استان هایی که بیشترین حجم تردد تا پایان روز دهم فروردین ماه را داشته اند، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین حجم تردد در استان های مازندران، البرز، گیلان، تهران، فارس و آذربایجان شرقی ثبت شده است.

  آذربایجان شرقی آزاد راه ترافیک خودرو دانشجویان ایران طرح نوروزی قم محور کرج چالوس محور تردد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها