• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33874

  معاون ریس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: بر اساس آمارها، در دور نخست سفرهای نوروزی، بیش از ۳۴ میلیون اقامت شبانه انجام شد و ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز از موزه‌ها، کاخ‌موزه‌ها و اماکن فرهنگی - تاریخی در سراسر کشور بازدید کردند.

  به گزارش پارس به نقل از  ایسنا، محمد شریف ملک زاده در ادامه با اشاره به رشد ۴۲ درصدی اسکان در مراکز اقامتی کشور، از رشد ۷۸ درصدی سفر مردم به مناطق روستایی و عشایری کشور در مرحله اول سفرهای نوروزی خبر داد و افزود: یکی از مهمترین اتفاقاتی که در مرحله اول سفرهای نوروزی ۹۲ شاهد بودیم، توزیع مناسب سفر بود که نشان دهنده برنامه ریزی های مناسب در این زمینه است.

  وی همچنین از رشد ۲۳ درصدی سفر به مناطق ناشناخته و رشد ۶۷ درصدی گردشگری دریایی در نیمه نخست سفرهای نوروزی امسال خبر داد و تحقق این امر را نتیجه اطلاع رسانی و تلاش اهالی رسانه بخصوص صدا و سیما دانست.

  ** استقبال میلیونی گردشگران نوروزی از جشنواره ی ملی « صدای بهار»

  وی همچنین از پیگیری جدی منویات مقام معظم رهبری و رهنمودهای پیام نوروزی ایشان خبر داد و گفت: امیدواریم سال جاری در حوزه های اقتصادی و سیاسی برای ملت ایران سالی پرشور و با نشاط باشد. ما نیز به نوبه خود منویات معظم له را در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به طور جدی پیگیری می کنیم.

  ملک زاده با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم باید عید را شاد سپری کنند، از استقبال میلیونی گردشگران از جشنواره ملی « صدای بهار» در سراسر کشور خبر داد و افزود: برنامه ریزی جامعی برای برپایی جشنواره ملی « صدای بهار» در ۳۱ استان کشور انجام شد و برنامه های آن با هماهنگی همه اعضای ستاد این جشنواره به اجرا درآمد. همچنین میلیون ها نفر از جشنواره صدای بهار و نمایشگاه های جانبی آن در استان های مختلف کشور بازدید کردند. کمتر مسافر ورودی است که به استانی سفر کرده باشد و از برنامه های جشنواره صدای بهار بازدید نکرده باشد.

  این عضو هیات دولت با تاکید بر تداوم این گونه برنامه های مفرح و شاد بیان کرد: همزمان با ایام نوروز امسال در بیش از دو هزار مجموعه فرهنگی - تاریخی از قبیل موزه ها، کاخ موزه ها، ابنیه و محوطه های تاریخی جشنواره ملی « صدای بهار» و در کنار آن نمایشگاه های صنایع دستی، پوشاک و غذاهای سنتی ۳۱ استان در معرض دید عموم در سراسر کشور قرار گرفتند.

  ملک زاده تاکید کرد: برنامه های این جشنواره که از چهار فروردین ماه رنگ و بوی فاطمی به خود گرفته است، تا ۱۶ فروردین ماه با رویکرد برنامه های فرهنگی و مذهبی متناسب با ایام فاطمیه ادامه خواهد داشت.

  ** با تلفن « ۰۹۶۶۹» از متخلفان شکایت کنید

  رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور درباره نظارت و برخورد با تخلفات در نوروز نیز اظهار کرد: این موضوع کاملاً در حال اجراست؛ به طوری که اگر شکایتی اعلام و نسبت به تشکیل پرونده اقدام شود و کمیته بررسی به شکایات در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به این نتیجه برسد که تخلفی صورت گرفته است، در همین ایام نوروز، نسبت به پلمپ و لغو مجوز متخلفان اقدام می شود.

  وی افزود: در دور نخست سفرهای نوروزی، بیش از ۵۰ آژانس گردشگری و مرکز اقامتی در کشور به دلیل تخلف، مجازات هایی مانند پلمپ، لغو مجوز و کاهش درجه را تجربه کردند.

  معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه به محض اعلام شکایات مردم از طریق تماس با شماره تلفن « ۰۹۶۶۹» گزارش ها بررسی و پرونده تشکیل می شود، گفت: در مدت باقی

  مانده تعطیلات نوروز نیز باید با همین قدرت و دقت کارها را پیش برد و خدمت رسانی به مسافران نوروزی باید به طور جدی ادامه پیدا کند.

  ** مراکز اقامتی ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش نرخ داشتند

  ملک زاده افزود: امسال بر اساس بخشنامه ای که به مراکز اقامتی و پذیرایی ابلاغ شد، نه تنها در هیچ یک از مراکز اقامتی افزایش نرخ نداشتیم، بلکه حتا ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش نرخ را در برخی از واحدها شاهد بودیم.

  استان کشور استان های مختلف کشور ایام نوروز تعطیلات نوروز خدمت رسانی به مسافران درآمد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سفرهای نوروزی منویات مقام معظم رهبری موزه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها