• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33867

  یک مقام مسئول در اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان از تعمدی بودن حادثه‌ آتش‌سوزی در بازار تاریخی ماسوله خبر داد.

  به گزارش پارس محمد تقی شعبانی در گفت وگو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، گفت: عمدی بودن حادثه آتش سوزی در بخشی از بازار تاریخی ماسوله، بنابر گزارش کارشناسی مسئولان آشکار است و بررسی های لازم درباره ی مظنونان از سوی نهادهای ذیربط در دستور کار قرار دارد.

  مسئول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان ادامه داد: بازار ماسوله مجموعه ای بالغ بر ۱۲۰ واحد است که در این آتش سوزی ناگوار، ۳ واحد شخصی شامل بخشی از بنای « حاجی فیض» ، یک واحد تجاری نوساز و یک سازه موقت طعمه ی حریق شدند که کارکنان و مسئولان پایگاه و یگان حافظت میراث فرهنگی ماسوله از همان ابتدای آتش سوزی، با همکاری اهالی منطقه همه تلاش خود را برای مهار کردن آتش سوزی صرف کردند.

  وی افزود: با توجه به ریخت بندی منحصر به فرد معماری و شهرسازی در این شهر تاریخی، بهره گیری از شیوه های متداول اطفای حریق امکان پذیر نیست و اداره کل مدیریت بحران استان نیز برنامه ریزی لازم را برای مواجه با موارد مشابه در دستور کار دارد.

  آتش سوزی اداره کل میراث فرهنگی دانشجویان ایران کارشناسی گردشگری استان مدیریت بحران معماری میراث فرهنگی تاریخی ماسوله

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها