• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33819

  نماینده اعزامی ایران به نشست اتحادیه جهانی بین المجالس در اکوادور نسبت به پیامدهای منفی سیاست برخی کشورها برای آزادسازی مواد مخدر و قانونی کردن آن هشدار داد.

  به گزارش پارس  به نقل از ایسنا، نماینده اعزامی ایران به نشست اتحادیه جهانی بین المجالس در اکوادور نسبت به پیامدهای منفی سیاست برخی کشورها برای آزادسازی مواد مخدر و قانونی کردن آن هشدار داد.

    بهروز نعمتی نماینده اسدآباد در میزگرد ویژه تاثیر قانونی کردن فروش مواد مخدر بر مهار جرائم سازمان یافته در یکصد و بیست و هشتمین نشست اتحادیه بین المجالس در کیتو گفت: آزادسازی مواد مخدر ممکن است قیمت آن را کاهش دهد اما خطر افزایش مصرف آن غیر قابل انکار است و در نتیجه، چنین سیاستی، هوشمندانه به حساب نمی آید.

  وی تصریح کرد: ناکارآمدی ها در مقابله با تولید، قاچاق و مصرف مواد مخدر و نقائص موجود در قوانین داخلی کشورها و کنوانسیون های بین المللی مربوط به مواد مخدر نباید به قانونی کردن مواد مخدر منتهی شود.

  این نماینده مجلس، تولید و قاچاق مواد مخدر را تهدیدی جدی برای امنیت، ثبات اجتماعی و توسعه اقتصادی کشورها و ملت ها دانست و خاطرنشان کرد: مواد مخدر نهاد خانواده و نیروی کار جوامع را تضعیف می کند و موجب رشد جرایم در کشورها می شود.

  نماینده اسدآباد همدان با تشریح اقدامات صورت گرفته در جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر تصریح کرد: ایران هزینه سنگینی را در این ارتباط متحمل شده و در این راه بیش از سه هزار شهید را تقدیم کرده است.

  گفتنی است در یکصد و بیست و هشتمین نشست اتحادیه جهانی بین المجالس ۱۵۰۰ تن از نمایندگان ۱۴۰ کشور جهان حضور داشتند.

  اکوادور ایران جمهوری اسلامی ایران جهان خانواده رشد قاچاق قاچاق مواد مخدر مواد مخدر نیروی کار

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها