• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33816

  رئیس عملیات دریایی و ساحلی سازمان امداد و نجات با اشاره به نجات ۳۳۳ مسافر نوروزی از غرق شدگی در سواحل دریایی کشور از گزش ۲۷۲ مسافر در سواحل چابهار و کنارک توسط عروس‌های دریایی در نوروز خبر داد.

  به گزارش پارس محمد کبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به گزارش عملیات دریایی و ساحلی نوروز ۹۲ اظهار داشت: از تاریخ ۲۴ اسفند تا ۱۰ فروردین بالغ بر ۴۰ عملیات دریایی در سواحل کشور صورت پذیرفت.

  وی افزود: بیشترین عملیات ها در سواحل سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان انجام شد که در مجموع ۳۳۳ نفر در پی عملیات های امداد و نجات دریایی نجات یافتند.

  کبادی ادامه داد: در این مدت بالغ بر ۳۶۴ نفر در سواحل دریایی کشورمان دچار حادثه شدند که ۳۵۶ نفر دچار آسیب شده که ۳۰۵ نفر آنان به صورت سرپایی درمان و ۲۸ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

  محمدکبادی رئیس عملیات دریایی و ساحلی سازمان امداد و نجات

  رئیس عملیات دریایی و ساحلی سازمان امداد و نجات بیان کرد: در این مدت بالغ بر ۲۷۲ نفر نیز مورد گزش عروس دریایی در سواحل چابهار و کنارک قرار گرفتند.

  کبادی خاطرنشان کرد: گزش عروس های دریایی با بدن افراد باعث آلرژی می شود و در برخی مواقع در صورت عدم رسیدگی باعث مرگ افراد نیز می شود ولی خوشبختانه چنین موردی تاکنون در سواحل ایران گزارش نشده است و در مجموع عروس دریایی موجودی تهاجمی نبوده و این افراد شناگر هستند که بدن آنان در زمان شنا با این موجود تماس می گیرد و در نهایت در زمان تماس بدن با عروس دریایی افراد باید خود را به پایگاه های امدادی و اورژانس سواحل برسانند.

  آلرژی امداد و نجات ایران درمان سازمان امداد و نجات سیستان و بلوچستان مراکز درمانی مرگ نوروز دریایی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها