• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33705

  فرمانده پلیس راه فیروزکوه- دماوند از احتمال وقوع بارش در محورهای ارتباطی شرق استان تهران خبر داد و گفت: رانندگان باید با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا خدای نکرده حادثه‏ای رخ ندهد.

  به گزارش پارس ، حمید رنجبر در گفت‏ وگو با خبرنگار فارس در فیروزکوه اظهار داشت: احتمال بارش باران به خصوص در محدوده سرزمینی استان مازندران پیش‏ بینی می‏ شود.

  وی خواستار دقت نظر رانندگان و حرکت با سرعت مطمئنه شد و خطاب به کاربران جاده توصیه کرد: با سرعت مجاز و رعایت دقیق تابلوهای سرعت حرکت کنند؛ چرا که هرگونه تخطی در این زمینه توسط دوربین‏ های هوشمند جاده‏ ای ثبت می‏ شود.

  فرمانده پلیس راه فیروزکوه دماوند گفت: رانندگان باید از هرگونه عجله و شتاب در رانندگی خودداری کرده و با طمأنینه و آرامش، سفر خوب و لذت‏ بخشی را برای خود، خانواده و دیگر رانندگان رقم بزنند.

  به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، شهرستان فیروزکوه در منتهی‏ الیه شمال‏ شرقی استان تهران واقع شده است و این شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می شود.

  فیروزکوه در مسیر شاهراه‏ های ایران قرار گرفته و جزو شهرهای بین راه‏ های ترانزیتی محسوب می‏ شود و از مسائل قابل توجه در این منطقه، صعب‏ العبور بودن آن است.

  فیروزکوه در بین سه گردنه معروف و برف‏ گیر کشور قرار دارد؛ از طرف تهران، گردنه امین‏ آباد و از طرف سمنان به گردنه بشم منتهی می‏ شود؛ اما خطرناک‏ ترین و پرحادثه‏ ترین گردنه منطقه، گردنه گدوک است که به ناحیه شمال کشور ختم می‏ شود.

  به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، در مجموع ۱۰۰ هکتار از زمین‏ های منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه به منظور تعریض راه‏ های مواصلاتی، ایجاد فضای سبز در مسیر جاده‏ ها و احداث کولاک‏ گیر منطقه گدوک امسال در اختیار وزارت و شهرسازی قرار گرفته است.

  به منظور احداث واحدهای راهدارخانه جدید در گردنه‏ های برف‏ گیر بشم و گدوک و راهدارخانه ارجمند نیز در مجموع ۳۰۰ متر مربع از زمین‏ های منابع ملی به راه و شهرسازی واگذار شده است.

  حتی ایل‏ راه‏ های شهرستان فیروزکوه نیز در دفتر روزنامه رسمی قوه قضائیه به ثبت رسیده است و با این اقدام، از هرگونه تعرض به ایل‏ راه‏ ها جلوگیری می‏ شود.

  به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، دام‏ هایی که از کویر استان سمنان به مناطق ییلاقی طالقان، کرج، دماوند، قزوین، لار، نور، بلده، پلور و حاشیه هراز کوچ می‏ کنند، باید از ایل‏ راه‏ های شهرستان فیروزکوه عبور کنند.

  وجود حدود ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری در سطح شهرستان فیروزکوه نشان‏ دهنده گستردگی و وسعت زیاد شهرستان فیروزکوه است.

  استان مازندران پلیس راه جاده جنوب شرقی دماوند دوربین راه و شهرسازی شرق استان تهران فضای سبز قوه قضائیه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها