• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33443

  نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: تکریم میهمان در دین مبین اسلام تأکید و توصیه شده و احترام به میهمان موجب زیادی رزق و روزی خواهد شد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس از همدان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در جمع اعضای ستاد تسهیلات نوروزی استان همدان ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: با تغییرات هر ساله فصول و آمدن بهار باید به نفس و ضمیر خودمان نهیب بزنیم که از کینه و بخل و همه عادات زشت دوری کرده و راهی جدید برای سال نو ترسیم کنیم.

  وی در ادامه با تشکر از اعضای ستاد تسهیلات نوروزی که برای خدمت رسانی به مسافران و میهمانان شهر همدان از تعطیلات و استراحت خود گذشته و خادم مردم هستند، گفت: احترام و تکریم میهمان در دین مبین اسلام تأکید و توصیه شده است.

  امام جمعه همدان ادامه داد: احترام به میهمان موجب زیادی رزق و روزی خواهد شد و اجر و پاداش این کارها نزد خداوند متعال محفوظ است.

  وی یادآور شد: امسال روزهای ابتدایی سال مقارن با شهادت حضرت صدیقه طاهره شده که باید ضمن حفظ و احترام این ایام سعی شود به بهترین وجه ممکن به مسافران و میهمانان با احترام رفتار شده تا با خاطره خوش از دارالمؤمنین به شهر خود بازگردند.

  در این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گزارشی از روند پذیرش و خدمات رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی که همدان را برای سفر خود انتخاب کردند، ارائه کرد.

  علیرضا ایزدی گفت: از ابتدای آغاز به کار دبیرخانه تسهیلات نوروزی در آرمگاه بوعلی سینا دستگاه ها و ادارات مشارکت کننده در طرح نوروزی سال ۹۲ در سطح استان و ۹ شهرستان تابعه با تلاش و وحدت رویه نسبت به خدمات رسانی به گردشگران و مسافران به صورت ۲۴ ساعته مشغول به فعالیت هستند.

  وی افزود: در همه شهرستان ها با هماهنگی های به عمل آمده، در مبادی ورودی هر شهر توسط جوانان جمعیت هلال احمر نقشه های راهنما، بروشورهای تبلیغاتی اماکن و جاذبه های مختلف به مسافران ارائه می شود و برای اسکان به ستاد اسکان نوروزی و یا ستاد اصلی تسهیلات نوروزی راهنمایی می شوند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان خاطرنشان کرد: در همه شهرستان های تابعه استان ستاد اسکان فرهنگیان پیش بینی شده و در کنار مهمانپذیر، مسافرخانه و هتل و هتل آپارتمان های موجود نسبت به اسکان مسافران خدمات رسانی می کنند.

  وی یادآور شد: ستاد اطلاع رسانی و اسکان نوروزی شهر همدان به میزبانی شهرداری در مجتمع فرهنگی عین القضات شهر همدان و ستاد اسکان و پشتیبانی نیز در آموزش و پرورش در دو ناحیه شهر مسئولیت پذیرایی و راهنمایی از مسافران را خواهند داشت.

  استان همدان تسهیلات نوروزی خدمات رسانی خدمات رسانی به مسافران دین مبین اسلام ستاد تسهیلات نوروزی طرح نوروزی مسافران میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ولی فقیه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها