• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33383

  رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی از انجام ۸۳ هزار و ۶۹۰ مأموریت اورژانس کشور در طرح امداد نوروزی از ۲۶ اسفند تا ششم فروردین خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محمدنقی طالبیان اظهار داشت: طرح امداد نوروزی از ۲۶ اسفند ۹۱ شروع شد و تا ۱۷ فروردین ادامه خواهد داشت.

  وی افزود: در بخش اورژانس پیش بیمارستانی طرح امداد نوروزی ۲۰۵۱ پایگاه خدمات، ۱۷۶۰۰ پرسنل فوریت های پزشکی، ۴۱۸۶ آمبولانس، ۵۴ اتوبوس آمبولانس، ۱۷۵ ایستگاه سلامتی و ۵۲ موتور آمبولانس در سطح کشور خدمات دهی می کنند.

  رئیس اورژانس کشور با اشاره به خدمات دهی شبانه روزی همکاران اورژانس سراسر کشور در ایام طرح امداد نوروزی ۹۲ افزود: ۶۷۰۰ مأموریت در روز اول طرح، ۷۰۰۰ مأموریت در روز دوم طرح، ۷۴۰۰ مأموریت در روز سوم، ۸۱۰۰ مأموریت در روز چهارم، ۸۴۰۰ در روز پنجم، ۸۶۰۰ مأموریت در روز ششم، ۹۱۰۰ مأموریت در روز هفتم، ۹۴۰۰ مأموریت در روز هشتم، ۹۸۰۰ مأموریت در روز نهم، ۸۶۰۰ مأموریت در روز دهم و ۷۲۰۰ مأموریت هم در روز یازدهم طرح (۶ فروردین ۹۲) شده است.

  طالبیان گفت: تقریبا" ۱۵ درصد کل مأموریت های اورژانس در این ایام مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

  وی در خصوص کاهش یا افزایش تعداد مأموریت های اورژانس و حوادث ترافیکی نسبت به طرح امداد نوروزی سال ۹۱ اظهار داشت: در کل تعداد مأموریت های اورژانس نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است ولی حوادث ترافیکی خوشبختانه کاهش یافته است که درصد این کاهش را در پایان طرح با برآورد دقیق اعلام خواهیم کرد.

  اتوبوس حوادث و فوریت های پزشکی شبانه روزی فوریت های پزشکی روز کشور اورژانس نوروزی مأموریت امداد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها