دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33364

  دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: با توجه به همه کمبودها در برگزرای اردوهای راهیان نور، بسیج بیشترین حجم اعزام‌ها را بر عهده داشته و همواره بر اجرای هر چه بهتر این برنامه فرهنگی تاکید دارد

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، سرهنگ پاسدار نادر ادیبی همچنین اظهار کرد: در حوزه روایتگری اقدامات زیادی توسط نیروی های مسلح انجام شده است و هم اکنون در زیارتگاه های دفاع مقدس تعداد ۲۰۰ راوی در محل های تعیین شده مشغول روایتگری هستند. راویانی که خود زمانی جزو رزمندگان بودند و در حال حاضر به جمع راویان پیوسته اند تا بدین شکل مشاهدات و تجربیات خود را به نسل جدید و آن هایی که دفاع مقدس را از نزدیک درک نکرده اند، انتقال دهند و در همین رابطه سکوهای روایتگری در مناطقی مانند طلائیه، شرهانی، شلمچه و فتح المبین ایجاد شده است.

  وی درباره سامانه « امداد یاور» نیز گفت: این سامانه برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه های خدمات رسان به راهیان نور پیش بینی شده و وظیفه سازماندهی بخش امداد و درمان در راهیان نور را بر عهده دارد. به عبارت دیگر کنترل سوانح و حوادث جاده ای و خدماتی که زائران به آن ها نیاز دارند مانند اسکان، تغذیه و تعمیرات خودروها را ارائه می دهد.

  از این رو زائران می توانند در صورت نیاز با شماره تلفن ۳۱۳۰ در خوزستان تماس بگیرند و درخواست ها و شکایات احتمالی خود را از این طریق مطرح سازند تا پیگیری شود.

  سرهنگ ادیبی با تأکید بر اینکه تاکنون حادثه جاده ای در راهیان نور نداشتیم، افزود: بخش دیگری از خدماتی که توسط این سامانه ارائه می شود، رسیدگی به وضعیت زائران بیمار یا حادثه دیده است. بدین شکل که در صورت تماس با این سامانه، عزیزانی که نیاز به مراقبت های پزشکی دارند به نزدیک ترین مرکز درمانی اعزام می شوند تا بصورت رایگان مورد درمان و معاینه قرار گیرند.

  وی درباره غوغاسالاری رسانه های بیگانه در پرداختن به راهیان نور نیز گفت: رسانه های بیگانه چون از تأثیرات مثبت این حرکت بزرگ فرهنگی آگاهی دارند همواره سعی می کنند تا با بهره گیری از تمام ظرفیت هایشان در این بخش، خدشه ای به جریان مثبت و تأثیرگذار فرهنگی راهیان نور وارد کنند اما مردم فهیم ما بواسطه عشق و علاقه ای که به حماسه سازان دوران دفاع مقدس دارند، هیچگاه تحت تأثیر این قبیل حرکات دشمنان قرار نمی گیرند.

  سرهنگ ادیبی تأکید کرد: حرکت راهیان نور باید در طول سال تقویت شود و تحقق این مهم، مستلزم حمایت همه بخش های کشور از این جریان بزرگ فرهنگی است.

  دبیر ستاد مرکزی راهیان نور خاطرنشان کرد: بسیج مبنا و پایه ای برای استواری انقلاب در آینده است لذا امیدواریم تلاش هایی که در رابطه با راهیان نور انجام می دهد، روز به روز گسترش یابد.

  اردوهای راهیان نور انقلاب بسیج تغذیه جاده درمان دوران دفاع مقدس راهیان نور شماره تلفن عشق و علاقه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها