• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33326

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: پیام حضرت زهرا (س) تبعیت محض از ولایت است.

  به گزارش پارس به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، حجت الاسلام علی نعمت اللهی به مناسبت فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: تکریم ایام فاطمیه همانند عاشورا موجب معرفی بیشتر شیعه به جهانیان می شود.

  وی ادامه داد: برنامه های ایام فاطمیه باید به گونه ای برنامه ریزی و اجرا شود که این ایام نیز همانند عاشورا با شور و شکوه خاص و حضور گسترده مردم برگزار شود.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین ابراز داشت: علمای بزرگ دین، شخصیت های برجسته دینی و هیئت های مذهبی کشور تلاش دارند، فاطمیه را به عنوان تبلور شیعه معرفی کنند؛ چراکه ایام فاطمیه همانند عاشورا می تواند شیعه را بیش از پیش به مردم دنیا معرفی کند.

  نعمت اللهی بیان داشت: وظیفه ما به عنوان نهاد فرهنگی این است که در ایام فاطمیه تلاش کنیم تا شور خاصی همراه شعور به مجالس عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) ببخشیم و در راستای معرفی شیعه به جهانیان و افزایش معرفت و شناخت مردم به ویژه نسل جوان نسبت به حضرت زهرای مرضیه (س) تلاش کنیم.

  وی اضافه کرد: پیام حضرت زهرا (س) تبعیت محض از ولایت است، بنابراین باید با الگو گرفتن از آن حضرت در راستای پیروی از ولایت تا آخرین نفس گام برداریم و اجازه ندهیم دشمنان خللی به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کنند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اذعان داشت: ساحت قدسی ائمه اطهار (ع) مجرای فیض الهی و سرچشمه هدایت در جهان تکوین و تشریع است، حضرت فاطمه زهرا (س) بانویی که به تعبیر قرآن کریم خیرالکثیر است را نمی توان وصف کرد، خداوند متعال به پیامبرش می فرماید: ما به تو خیر کثیری دادیم که اگر این خیر کثیر نبود، بشریت، ابتر می ماند، بنابراین حیات، نجات، کرامت و صلابت بشری در گرو وجود مبارک کوثر محمدی (ص) یعنی فاطمه زهرا (س) است.

  نعمت اللهی در پایان خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) کسی است که محور رسالت خاتمیت و قطب ولایت است، عالم امکان بر چهار پایه خاتم انبیاء (ص) ، سید اوصیاء (ع) ، حضرت مجتبی و سیدالشهدا (ع) استوار است، اما آنچه محیرالعقول است این است که وقتی خداوند میفرماید: « فاطمه هست و پدر فاطمه» ، « فاطمه هست و شوهر فاطمه» ، « فاطمه هست و پسر فاطمه» شخص نخست تا چهارم عالم را به او نسبت میدهد و این بانو محور است.

  اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین پدر تبلیغات اسلامی استان حضرت زهرا حضرت فاطمه زهرا دین شهادت حضرت فاطمه زهرا عاشورا نظام مقدس جمهوری اسلامی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها