• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33306

  رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور با اعلام وضعیت سفرهای کشور در روز پنجم فرودین ماه گفت: بیشترین اقامت های ثبت شده در استانهای هرمزگان، مازندران، فارس، بوشهر و گیلان بوده است.

  به گزارش پارس منوچهر جهانیان در گفت وگو با فارس اظهار داشت: در پنجمین روز از فروردین ماه که برابر است با دومین روز از دور دوم سفرهای نوروزی مردم، ۶ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر شب اقامت ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد را نشان می دهد.

  وی افزود: بازدید از موزه ها و اماکن گردشگری نیز در این روز یک میلیون و ۴۰۱ هزار و ۱۷۵ نفر بوده است.

  معاون گردشگری کشور میزان استقبال مردم از برنامه های فرهنگی و جشنواره ها را نیز در روز پنجم عید، یک میلیون و ۶۲۵ هزار و ۳۱ مورد اعلام کرد.

  جهانیان با اشاره به انجام یک هزار و ۳۵۶ بازدید نظارتی در این روز نیز گفت: ۲۱ مورد تشویق، ۸۹ مورد تذکر، ۴۷ مورد اخطار و ۷ مورد تعلیق و تعطیلی داشته ایم که این تعلیقی و تعطیلی مربوط به ۲ آژانس گردشگری، ۲ مرکز پذیرایی و ۳ مرکز اقامتی در استانهای خراسان رضوی، زنجان، سمنان، کرمانشاه و مازندران بوده است.

  رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور در خصوص بیشترین میزان اقامت در استانهای مختلف کشور نیز گفت: استانهای هرمزگان، مازندران، فارس، بوشهر و گیلان در روز پنجم نوروز بیشترین میزان اقامت گردشگر را داشته اند.

  برنامه های فرهنگی خراسان رضوی رشد سفرهای نوروزی گردشگری معاون موزه نوروز روز استانهای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها