• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33152

  مسیحیان در سراسر جهان در آغاز هفته ای مذهبی که به یکشنبه عید پاک منتهی خواهد شد، جشن موسوم به یکشنبه نخل را برگزار کرده اند.

  به گزارش پارس، سایت صدای آمریکا نوشت: بنا به روایات انجیلی، یکشنبه نخل روزی است که عیسی مسیح یک هفته پیش از مصلوب شدن، هنگام ورود به اورشلیم، با جمعیتی روبرو شد که با گذاشتن شاخه های نخل در مسیرش، از او استقبال کردند.

  در بخش قدیمی بیت المقدس، زائران در معیت روحانیون، بمناسبت یکشنبه نخل، در کلیسای موسوم به مقبره مقدس، جمع می شوند، که به اعتقاد مسیحیان کالبد عیسی مسیح پس از مصلوب شدن، و تا پیش از برخاستن از میان مردگان و صعود به کائنات، در آنجا به امانت گذاشته شده بود.

  زائران بعدا بنا به سنتی که سابقه آن به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش باز می گردد، از بلندی های موسوم به تپه زیتون، راهی محله بیت المقدس می شوند، که مسیر عیسی مسیح هنگام ورود به این محله بوده است.

  مسیحیان ارتودوکس با توجه به تقویم جداگانه ای که دارند، ، مراسم عید پاک را اندکی دیرتر، در روز پنجم ماه مه برگزار می کنند.

  گفتنی است براساس اعتقادات مسلمانان که برگرفته از قرآن می باشد حضرت مسیح (ع) به صلیب کشیده نشده است بلکه عروج پیدا کرده و به خواست الهی و هنگام ظهور حضرت حجه ابن حسن (عج) همراه ایشان باز خواهد گشت.

  تقویم جهان شادی قرآن مسلمانان یکشنبه آستانه نخل مسیحی مسیحیان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها