به گزارش پارس به نقل از ایسنا در مالزی، جامعه ایرانیان مقیم مالزی همگام با ایرانیان مقیم کشور و دیگر نقاط جهان به استقبال نوروز رفته و تلاش کردند تا با برگزاری گردهم آیی های مختلف این جشن باستانی را باشکوه هرچه تمام تر برگزار کنند.

یکی از این جشن ها به همت رایزنی فرهنگی ایران در مالزی و با حضور ایرانیان و سفرای کشورهای خارجی برگزار شد. این جشن در روز ۳۰ اسفند و همزمان با تحویل سال نو در یکی از سالن های کوالالامپور برگزار شد و گروه هنری اعزامی از تهران در آن به اجرای برنامه پرداختند.

سفیر سلطنت عمان، سفیر جمهوری عربی سوریه و همسرانشان و نمایندگان سفرای قطر و عراق، رئیس « گالری آرت» مالزی و جمعی از هنرمندان مالزیائی و اروپائی از جمله میهمانان خارجی حاضر در جشن نوروز سفارت ایران در مالزی بودند.

جشن بزرگ دیگری نیز با همکاری یک شرکت خصوصی در شهر پوتراجایا برگزار شد که این جشن رایگان با استقبال ایرانیان مقیم روبرو شد اما خدمات نامناسب، مدیریت ضعیف و عدم تعهد به قول های داده شده از سوی برگزار کنندگان باعث شد تا پس از پایان مراسم حاضران در این جشن با ناراحتی محل برگزاری جشن را ترک کنند.

جشن های دیگری نیز در گوشه و کنار این کشور استوایی از سوی ایرانیان به ویژه دانشجویان برگزار شد که از آن جمله می توان به جشن های دانشجویی در دانشگاه های مالایا، یو پی ام و لیم کوک وینگ اشاره کرد.