به گزارش پارس حسین درخشان در گفت و گو با خبرنگار « حوادث» ایسنا در تشریح عملکرد امدادگران این سازمان در طرح امداد و نجات نوروزی ۹۲ با بیان اینکه از ۲۴ اسفندماه امسال تاکنون ۲۳۱۱ عملیات توسط امدادگران پوشش داده شده است، گفت: از این میان ۳۱ هزار و ۲۲۱ تن دچار حادثه شده اند.

وی با بیان اینکه ۲۸ هزار و ۶۳۵ تن توسط امدادگران امدادرسانی شدند، گفت: ۲۴۲۵ تن نیز در این ۹ روز از مرگ حتمی با کمک امدادگران نجات یافتند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از این میان ۱۳۷۷ تن که در این حوادث دچار مجروحیت شده بودند به بیمارستان منتقل شدند گفت: ۱۰ هزار و ۹۳۶ تن نیز به صورت سرپایی و در محل توسط امدادگران درمان شدند.

مظفر با بیان اینکه در این مدت ۲۶۶ مورد عملیات رهاسازی توسط امدادگران انجام شده است گفت: همچنین ۱۱ هزار و ۸۷۱ تن نیز توسط جمعیت هلال احمر اسکان اضطراری داده شده اند و ۲۴ هزار و ۷۴۹ تن نیز با مراجعه حضوری به پایگاه های امدادی این سازمان از خدمات امدادی هلال احمر بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۸۹ مورد عملیات هوایی توسط بالگردهای این سازمان انجام شد گفت: تیم امداد هوایی این سازمان در ۱۴۵ ساعت پرواز به خدمت رسانی به مسافران نوروزی پرداخته است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در پایان با اشاره به راه اندازی سامانه سراسری ندای امداد گفت: مسافران نوروزی می توانند در سراسر کشور از طریق تماس با شماره تلفن ۱۴۷ در صورت وقوع حادثه با اطلاع به پایگاه های امداد و نجات هلال احمر از خدمات امدادی این سازمان بهره مند شوند.