مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32979

  مدیرکل هواشناسی خوزستان از حرکت سامانه گرد و غبار از سوی عراق به سمت کشور خبر داد و گفت: از عصر امروز گرد و غبار خوزستان را فرا می‌گیرد.

  به گزارش پارس ، مسعود دهملایی امروز در گفت وگو با فارس اظهار کرد: طی امروز با عبور تدریجی خط ناپایدار لایه میانی جو شاهد بارش های پراکنده در استان هستیم که از بعداز ظهر به تدریج شاهد کاهش ابر در استان خواهیم بود.

  وی خاطر نشان کرد: با توجه به تشکیل جبهه گرد و غبار در کشور عراق و انتقال به مرزهای غربی استان انتظار کاهش دید و آلودگی هوا از عصر در مناطق غربی و جنوبی استان وجود خواهد داشت.

  وی گفت: این کاهش دید با وزش بادهای نسبتا شدید همراه خواهد شد و به این دلیل هشدارهای لازم به گردشگران و مهمانان نوروزی در خوزستان داده شده است.

  *بارش پراکنده باران و گرد و غبار در سراسر خوزستان

  مدیر کل هواشناسی خوزستان تاکید کرد: در مناطق شمالی استان و ارتفاعات نیمه شمالی وضعیت هوا نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده به تدریج با کاهش ابر و وزش باد خواهد بود و در مناطق مرکزی و غربی شرایط نیمه ابری بتدریج با کاهش ابر و وزش باد قابل ملاحظه و احتمال گرد و غبار همراه است.

  وی بیان کرد: مناطق ارتفاعات نیمه شرقی و جنوب شرقی وضعیت نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده بتدریج کاهش ابر و وزش باد قابل ملاحظه را به همراه خواهد داشت و وضعیت هوا در مناطق ساحلی و جنوبی خوزستان نیمه ابری با بارش پراکنده بتدریج با کاهش ابر و وزش باد قابل ملاحظه و احتمال گرد و غبار همراه می شود.

  *ساحل خلیج فارس مواج خواهد بود

  مدیر کل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: وضعیت هوا، نیمه ابری با بارش پراکنده بتدریج با کاهش ابر و غبار آلود است و جهت باد، جنوبی بتدریج شمال غربی، سرعت باد، ۲۰تا۳۰کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

  دهملایی افزود: در شبانه روز گذشته هندیجان با ۳۱ و دهدز با ۸.۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط گزارش شده اند.

  وی همچنین درباره شرایط دمایی شهرستان اهواز در ۲۴ ساعت آینده تاکید کرد: حداکثر دمای اهواز به ۲۷.۳ و حداقل به ۱۵.۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

  آلودگی هوا جنوب شرقی خلیج فارس عراق گرد و غبار مهمانان نوروزی وزش باد هواشناسی کاهش خوزستان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها