• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32940

  شیعه واقعی از دیدگاه حضرت فاطمه زهرا (س) کسی است که قلب و زبانش با آن حضرت همراه باشد و از دستورات ائمه معصومین (ع) پیروی کند.

  به گزارشپارس به نقل از ایرنا، مردی همسرش را به نزد حضرت فاطمه (س) فرستاد تا از ایشان سوال کند که آیا او از پیروان و شیعیان آن حضرت محسوب می شود یا نه که حضرت فاطمه (س) در پاسخ فرمودند: به شوهرت بگو اگر به آنچه خواسته و هدف ماست عمل می کنی و از آنچه ما نهی می کنیم، بیزاری می جویی، بدان که از شیعیان ما خواهی بود. در غیر این صورت از شیعیان ما نخواهی بود.

  زن جواب را به اطلاع شوهر خود رساند. مرد از این پیام بسیار ناراحت شد و فهمید که مسوولیت شیعه بسیار حساس و سنگین است.
  مرد سپس با خود گفت: وای بر من! در امان ماندن از گناه بسیار مشکل است. پس من اهل جهنم هستم و همیشه در آن خواهم ماند.

  آن زن جریان اندوه شوهر خود را برای فاطمه زهرا (س) تعریف کرد و آن حضرت فرمودند: به او بگو آن طور که تو فکر می کنی نیست. زیرا پیروان ما بهترین اهل بهشت هستند اما هر کسی که ما و دوستان ما را دوست داشته و با دشمنان ما دشمن باشد و قلب و زبانش نیز با ما همراه باشد، ولی امر ما را اطاعت نکند و از آنچه نهی نموده ایم پرهیز نکند، جزو رهروان ما محسوب نمی شود.

  حضرت فاطمه زهرا (س) در ادامه فرمودند: با این وجود، شیعیان ما در بهشت هستند اما پس از آنکه گناهان و آلودگی های آنان بواسطه زحمت و رنج فراوان در دنیا یا در قیامت پاک شود. پس به وسیله محبتی که به ما دارند، در بهشت به حضور ما می رسند.

  کد مطلب: ۲۰۵۷۴۶

   

  حضرت فاطمه حضرت فاطمه زهرا شیعه شیعیان فاطمه زهرا س قلب واقعی منظر حضرت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها