• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32877

  عطیلات اسما یک هفته‌ای و رسما دو و شاید سه هفته‌ای آغاز بهار، امروز که تقویم هم به روز اول فرودین ماه سال ۱۳۹۲ رسیده است، آغاز شده و محورهای خروجی و ورودی خیلی از شهر های کشور بار ترافیک سنگینی را تجربه می‌کنند.

  پارس به نقل از ایسنا: تعطیلات اسما یک هفته ای و رسما دو و شاید سه هفته ای آغاز بهار، امروز که تقویم هم به روز اول فرودین ماه سال ۱۳۹۲ رسیده است، آغاز شده و محورهای خروجی و ورودی خیلی از شهر های کشور بار ترافیک سنگینی را تجربه می کنند.

  هوا رو به گرمی می رود، مردم دیگر از شور و شوق خریدهای قبل از نوروز افتاده اند و در حالی که خیلی ها در خانه های شان برنامه رفت و برگشت عیددیدنی ها را می چینند و خیلی ها هم بار و بنه می بندند که شهرها را خلوت کنند و بادی و به سرشان بخورد بعضی ها هم سر کار هستند!

  حتما شنیده اید که این روز ها مجری های برنامه های نوروزی صدا و سیما از کسانی که سرکار هستند و نه حتی روز اول سال، بلکه تحویل سال را هم در خانه نبوده اند، یاد می کنند و طبق رسم هر ساله، از پلیس ها، پزشک ها و پرستارها حرف می زنند، اما خیلی های دیگر هم هستنند که سر کارند تا شهر هنوز با یک تعطیلی کامل فاصله داشته باشد.

  مثلا این روز ها حتما می توانید پزشک و دندان پزشک کشیک پیدا کنید که اگر دچار یک مسمومیت ناخواسته یا دندان درد بی خبر شدید، کسی به دادتان برسد.

  اگر رگ خیر خواهی تان هم بالا بزند و بخواهید سر سال نو، به کسی زندگی هدیه بدهید، مراکز خون گیری سازمان انتقال خون که خدایی ناکرده این روزها می تواند با افزایش تصادف های جاده ای به منابع خونی بیشتری نیاز داشته باشد، کاملا فعال هستند و کارمندان های شان سر کارند.

  به غیر از همه آن هایی که این روزها روی صفحه تلویزیون می بینید و صدای شان را از میکروفن رادیو می شنوید، خیلی ها هم پشت صحنه و در استودیو هستند که نه می بینیم شان نه صدای شان را می شنویم ولی هستند و روز اول عید و سال تحویل را هم با خانواده های شان نبودند!

  حتی همین متنی که حالا دارید می خوانیدش نتیجه این است که یک چند نفری خبرنگار و حرف چین و عکاس و دبیر و مدیر خبر سر کار هستند.

  اگر یک یا چند نفر این روزها توی خیابان مزاحم تان بشوند، دو نفر سر جای پارک دعوای شان بشود، یا اتفاق های جدی تری مثل دزدی و چیزهای دیگر بیافتد، پلیس هم چه از نوع راهنمایی و رانندگی، چه از نوع جنایی، سرقت، امنیت، امداد و حتی ضدخرابکاری و… سر کار است تا مشکل را پیگیری کند. افسر های وظیفه راهداری را هم که حتما می دانید این روز ها اوج شلوغی کارشان است.

  به جز بیمارها و بیمارستانی ها، زندانی ها و زندانبان ها هم هستند که سفره هفت سین خانه شان را ندیدند، و معلوم است که زندگی با وجود تعطیلاتی که بین ۱۳ تا ۱۵ و حتی ۱۷ روز طول خواهد کشید، هنوز جریان دارد، ولی اگر خدایی ناکرده، زد و در این زندگی جاری، کسی از بینمان رفت، کارمندان سازمان بهشت زهرا هم هستند که مردم را در این جور غم ها تنها نمی گذارند.

  کارکنان پمپ بنزین ها سرکار هستند تا بتوانید با خیال راحت برانید، بقال ها هم اگرچه یکی در میان اما مغازه های شان را باز گذاشته اند تا هم بشود روز اول بهار را با بستنی و چیپس و پفک برای بچه ها گذارند هم اگر مهمان آمد و نمک و فلفل در خانه نبود، موجبات شرمندگی فراهم نشود.

  حالا اگر می روید عید دیدنی و نمی خواهید دست خالی باشید، خدا را شکر که گل فروشی تقریبا همه شان با هم سر کار هستند و آماده اند گل های تازه و گلدان های مناسب نوروز به شما بفروشند.

  البته ممکن است این روزها نتوانید از همان شیرینی فروشی که همیشه از آن خرید می کنید کسری شیرینی و آجیل خانه را تهیه کنید اما کمی اگر دور و بر را بگیرد شیرینی فروشی باز هم پیدا می شود و با این افزایش خرید شرینی و شکلات برای روزهای عید خیلی نباید نگران تازه بودن شرینی ها باشید!

  عیدی را چه می شود کرد؟ این هم جای نگرانی ندارد، با وجود این که به نظر می رسد تقریبا همه از صرافت خریدهای نوروزی افتاده اند اما اگر شما هم از آدم هایی هستید که نمی خواهند عیدی را نقدی حساب کنند، می توانید مغازه هایی پیدا کنید که حتی روز اول عید هم روسری، شال و کلاه، پیرهن و جوراب برای عیدی بفروشند.

  اگر عادت هدیه دادن کارت و کتاب هم دارید، باید بگویم که کتاب فروشی های زیادی هستند که پشت در مغازه شان نوشته اند کارت تبریک و سر رسید سال ۹۲ به صورت کلی و جزیی موجود است، کتاب هم که خوب توی قفسه های شان حتما پیدا می شود، و از قضا در مغازه های شان هم باز است.

  با این که این روزها بازار دست فروش های لباس و وسایل هفت سین خیلی گرم بود اما حتی همین روز اول عید هم دست فروش های کتاب، بساط شان را روی زمین پهن کرده اند، گیرم که تعدادشان از روزهای عادی کم تر باشد اما به هر حال هستند.

  دکان نانوایی و میوه فروشی هم که کلا تعطیلی بردار نیست، و حتی روز اول سال را هم می توانید با نان داغ و میوه نمونه عید شروع کنید.

  از همه این حرف ها گذشته، این روزها کم تر رستوران و پیتزافروشی و حتی جگرکی و کله پزیی را می توانید پیدا کنید که آماده به کار نباشد، خیال تان راحت، چند دقیقه مانده به تحویل سال هم می شد پیتزا پیدا کرد چه برسد به روز اول فرودین!

  کارکنان حمل و نقل شهری، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و قطار شهری هم هستند که مثل همیشه سر کارند، معلوم است که این روزها با رونق گردشگری داخل شهر و خارج شهرها، می شود روی تمام کارکنان موزه ها و مراکز تفریحی هم حساب کرد و مطمئن بود که هیچ موزه ای بدون راهنما نیست.

  حالا ببینید با این همه صنفی که در دکان های شان باز است، هنوز هم می شود از تعطیلی مطلق شهرها حرف زد؟ یا اصلا کسی هست که فکر کند سال جدید در حالی آغاز می شود که هیچ کس سر کار نیست؟

  برنامه های نوروزی ترافیک تصادف تقویم تلویزیون چین حمل و نقل راهنمایی و رانندگی سرقت موزه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها