• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32851

  یک برنامه نویس زن پس از انتقاد از گروهی از همکاران مردش به علت شوخی های زننده جنسی، شغل خود در این شرکت را از دست داد.

  به گزارش پارس، فارس به نقل از واشنگتن پست نوشت،   ماجرا از آنجا آغازشد که این زن برنامه نویس که در یک کنفرانس برنامه نویسی رایانه ای حضور یافته بود از شوخی ها و لطیفه های جنسی زننده تعدادی مرد برنامه نویس در حین گفتگوهایشان در این کنفرانس آزرده خاطر می شود.

  وی سپس در وبلاگ خود مطالبی در مورد نابرابری جنسیتی و فرهنگ نامناسب حاکم در میان شرکت های فناوری فعال در سیلیکون ولی آمریکا در قبال زنان منتشر می کند. همچنین او مطلبی را در این زمینه همراه با عکسی از دو مرد در حساب کاربری خود در توییتر منتشر می کند.

  سازمان دهندگان این کنفرانس موسوم به PyCon ۲۰۱۳ پس از اطلاع از این مساله با آدریا ریچاردز و مردان یاد شده تماس گرفته و آنها نیز بابت رفتار نامناسب خود عذرخواهی می کنند.

  اما مدیر شرکت SendGrid که آدریا ریچاردز در آن کار می کند معتقد است روش برخورد این زن با مشکل یاد شده و انتشار عمومی مطالب در مورد آن، کار درستی نبوده و به همین علت کارمند خود را اخراج می کند. وی در وبلاگ خود علت این تصمیم را انتشار تصاویر افراد متخلف و عمومی کردن مشکل دانسته که به کسب و کار SendGrid لطمه زده است.

  یکی از مردانی که عکسش توسط ریچاردز منتشر شده بود نیز شغلش را در شرکت محل کارش به نام PlayHaven از دست داده است. علت این تصمیم احترام به ارزش های رفتاری عنوان شده است، اما با فرد دوم برخوردی صورت نگرفته است.

  رایانه زنان سیلیکون فناوری کسب و کار مردان واشنگتن پست وبلاگ جنسی زننده

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها