• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32790

  در حالی که محور هراز در سومین روز تعطیلات نوروزی نیز شاهد تردد شمار زیادی از خودروها در مسیر تهران مازندران است؛ اما ترافیک این جاده نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس از شرق استان تهران بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار فارس و تماس تلفنی با پلیس راه محور هراز در محدوده شرق استان تهران، این محور ارتباطی و جاده مواصلاتی مهم کشورمان که تهران را به نوار شمالی ایران وصل می‏ کند، در سومین روز از بهار سال ۹۲ شاهد ترافیک نیمه‏ سنگین است.

  تعداد خودروهای عبوری در این مسیر گرچه هم‏ چنان زیاد است، اما در طول جاده ترافیک روان گزارش می‏ شود و البته در محدوده امامزاده هاشم (ع) دماوند وضع ترافیک نیمه سنگین است.

  روز گذشته شمار خودروهای عبوری در این مسیر از سمت تهران به مازندران بسیار زیاد بود و محور هراز از آبعلی تا پس از محدوده امامزاده هاشم (ع) دماوند بار ترافیکی سنگینی را به خود دید.

  به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، جاده هراز به همراه جاده کرج چالوس، مهم ترین محورهای ارتباطی تهران ت مازندران است؛ این جاده از دره رود هراز می گذرد و نزدیک ترین راه اصلی به قله دماوند است.

  این جاده یکی از زیباترین و تاریخی‏ ترین جاده های جهان است که به انتخاب مردم ایران در سال ۸۹ زیباترین جاده ایران انتخاب شد؛ همچنین این جاده تاریخ منطقه عظیم البرز و لاریجان، آمل و ایران را بیان می کند.

  به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، جاده هراز کوتاه ترین مسیر تردد میان دو شهر تهران و آمل استو برآورد می شود که فقط در ایام نوروز، این جاده میزبان ۵ میلیون مسافر باشد.

  حجم زیاد تردد در کنار ظرفیت کم جاده گاهی موجب به وجود آمدن ترافیک های بسیار طولانی می شود و به همین لحاظ، پروژه چهار بانده کردن این جاده در دست اجرا بوده و بخشی از این مسیر چهار بانده شده است.

  جاده هراز دارای ۱۵ تونل بوده که طولانی ترین آن ها بیش از یک هزار و ۵۰۰ متر طول دارد و مجموع طول این تونل ها به ۵ هزار و ۷۰۰ متر می رسد.

  اگر چه استفاده از دره هراز به عنوان راه ارتباطی آمل به شهر ری سابقه بسیار طولانی دارد، ولی جاده هراز یکی از جدیدترین جاده های خودرویی منتهی به شمال کشور است.

  در اطراف این جاده، جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی و مذهبی وجود داشته و همین امر نیز موجب ترغیب مسافران بیشتری به استفاده از این جاده شده است؛ با این حال، جاده هراز جاده ای ناامن بوده و بخشی از این ناامنی، علاوه بر عوامل انسانی به زیرساخت های آن نیز باز می گردد. این جاده یکی از محورهای سانحه خیز ایران است.

  ایام نوروز ایران پلیس راه ترافیک تعطیلات نوروزی جاده جاذبه های گردشگری شرق استان تهران شهر تهران مسافران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها