• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32763

  کارشناس هواشناسی با اشاره به وزش شدید باد در استان‌های اردبیل، گیلان و آذربایجان شرقی و احتمال ایجاد خسارت بر تأسیسات گفت: طی روز یکشنبه در برخی نقاط کشور و همچنین ارتفاعات پایتخت بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

  به گزارش پارس محمد اصغری در گفت وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: از غروب امروز و طی روز یکشنبه برای استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر و با تأخیر در استان های قزوین، مازندران، ارتفاعات مرکزی و اردبیل وزش باد و بارش باران گاهی با رعد و برق پیش بینی می شود.

  مدیرکل روابط عمومی سازمان هواشناسی در ادامه ابراز داشت: طی روز دوشنبه در استان های گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، زنجان و ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می شود.

  وی با اعلام اینکه در روز یکشنبه در استان های اردبیل، گیلان و شمال آذربایجان شرقی وزش باد شدید پیش بینی می شود، گفت: سرعت وزش باد در این استان ها بیش از ۳۵ کیلومتر بر ساعت است و احتمال ایجاد خسارت بر تأسیستان دور از انتظار نیست.

  اصغری همچنین یادآور شد: در استان های زنجان، جنوب آذربایجان شرقی، قزوین، البرز و تهران وزش باد نسبتاً شدید حدود ۳۵ کیلومتر بر ساعت خواهیم داشت.

  وی ادامه داد: از بعدازظهر روز یکشنبه تا اواسط دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود. بنابراین لازم است مسافران در استفاده از قایق های تفریحی و همچنین ماهیگیر ها طی این روزها توجه لازم را داشته باشند.

  این کارشناس ارشد هواشناسی اضافه کرد: برای استان های کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، استان های واقع در نیمه غربی کشور گرد و خاک همراه با کاهش دید پیش بینی می شود.

  وی با اعلام اینکه امروز نسبت به دیروز در کل کشور ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد افزایش دما داشته ایم، اظهار داشت: این افزایش دما در سواحل شمالی ملموس تر بوده به طوری که در این نواحی دمای هوا ۸ درجه سانتیگراد نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

  اصغری یادآور شد: امروز استان اردبیل نسبت به روز گذشته ۱۳ درجه سانتیگراد افزایش دما را تجربه کرده است.

  مدیرکل روابط عمومی سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا در روز یکشنبه در نیمه جنوب شرقی کشور حدود ۵ درجه افزایش می یابد، ابراز داشت: این در حالی است که برای روز دوشنبه تا ۵ درجه سانتیگراد در نیمه غربی به طور میانگین کاهش دما پیش بینی می شود ضمن آنکه این کاهش دما طی این روز به نیمه شمالی کشور حرکت می کند.

  وی در پایان با بیان اینکه آسمان تهران امروز نیمه ابری است، خاطرنشان کرد: برای فردا وزش باد نسبتاً شدید برای تهران (۳۵ کیلومتر بر ساعت) پیش بینی می شود. همچنین در ارتفاعات این کلانشهر بارش برف خواهیم داشت.

  آذربایجان شرقی آذربایجان غربی استان های آذربایجان غربی بارش باران بارش برف پایتخت جامعه دریای خزر گرد و خاک هواشناسی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها