• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32578

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: از شب گذشته تاکنون سه پس لرزه در شهرستان های نهبندان و سربیشه به ثبت رسیده است.

  به گزارش پارس مجتبی آخوندی در گفتگو با مهر، با اشاره به زمین لرزه ۴.۷ ریشتری عصر پنجشنبه یکم فروردین در شهرستانهای نهبندان و سربیشه، اظهارداشت: از عصر روز گذشته تاکنون مرز این دو شهرستان سه بار لرزیده است.

  وی با اشاره به اینکه اولین پس لرزه این منطقه در ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه عصر روز گذشته به وقوع پیوسته است، افزود: این پس لرزه با بزرگی ۲.۵ ریشتر در عمق هشت کیلومتری مرز این دو شهرستان ثبت شده است.

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه پس لرزه دوم در ساعت پنج و ۴۲ دقیقه بامداد امروز دوم فروردین رخ داده است، عنوان کرد: این پس لرزه به بزرگی سه ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری ثبت شده است.

  آخوندی با بیان اینکه این دوشهرستان در ساعت شش و ۹ دقیقه بامداد نیز برای سومین بار لرزیده است، عنوان کرد: این پس لرزه با بزرگی ۲.۶ ریشتری در عمق پنج کیلومتری بوده است.

  وی با اشاره به اینکه این زمین لرزه ها در مرز این دوشهرستان به وقوع پیوسته است، افزود: نیروهای امدادی و ارزیاب در این مناطق آماده باش هستند.

  وی ادامه داد: برای تامین امنیت و بررسی وضعیت روستاهای این شهرستانها، ۲۵ روستای این منطقه مورد ارزیابی قرار گرفته است.

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: خوشبختانه این پس لرزه ها نیز خسارت جانی و مالی نداشته است.

  آماده باش تامین امنیت خراسان جنوبی زمین مدیریت بحران جنوبی لرزه لرزید مدیرکل خراسان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها