پیشنهاد نوروزی هنرمندان به مردم

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32532

  حمید حامی ریشه‌کن شدن موسیقی غیرمتفکر و بازاری به همراه تمامی عوامل آن از بدنه موسیقی ایران را آرزوی خود برای سال جدید در حوزه موسیقی دانست.

  به گزارش پارس حمید حامی خواننده موسیقی پاپ در گفتگو با خبرنگار مهر درباره استقبال خود از نوروز باستانی گفت: همواره و همیشه دوست داشتم و دارم که در کنار خانواده ام باشم و تاکنون زیباترین روزها را در عید نوروز کنار خانواده ام گذرانده ام.

  وی افزود: بزرگ ترین آرزویم این است که تا نفس می کشم کنار خانواده ام باشم و تا به حال به ندرت در ایام عید نوروز در کنار خانواده ام نبوده ام. تعداد نوروزهایی که نزد خانواده ام نبوده ام به بیش از چهار مورد نمی رسد و علت آن هم این بود که دو نوروز را در برنامه تلویزیونی حضور داشتم و دو بار دیگر را خارج از ایران بودم.

  خواننده آلبوم" یک لحظه عاشق شو" امکان سفر به شمال را در تعطیلات عید نوروز مطرح و در مورد بزرگ ترین آرزویش در حوزه کاری اش اظهار کرد: آرزو دارم ریشه موسیقی غیرمتفکر، بازاری به همراه تمامی عوامل آن از بدنه موسیقی ایران کنده شود تا مردم بتوانند موسیقی خوب گوش کنند و مجبور نباشند گوش به موسیقی اجباری بسپارند که توهین به شعور آدمی است.

  وی در توضیح موسیقی اجباری توضیح داد: نتیجه مافیای موسیقی که تنها ۵-۶ نفر را تافته جدا بافته می داند و آثار آنان را از رسانه ملی پخش می کند، این است که مردم مجبور می شوند هر موسیقی ای که از تلویزیون پخش می شود، گوش کنند.

  آرزوی صلح برای همه جهان

  حامی در ادامه برای هموطنان در سال جدید آرزوی سلامتی کرد و افزود: در درجه اول آرزو می کنم امسال، سال برقراری صلح و آرامش در تمام دنیا بدون توجه به رنگ پوست و قدرت مالی انسان ها باشد و نیز برای خانواده، دوستان و همه هموطنانم سلامتی آرزو می کنم.

  این خواننده به عنوان عضوی از جامعه هنرمندان، پیشنهاد نوروزی خود برای هموطنان را چنین مطرح کرد: برای تمامی هموطنانم نه برای نوروز بلکه برای تمامی لحظه هایشان پیشنهاد می کنم زندگی را سخت نگیرند و دم را غنیمت شمرده و از اینکه سلامت هستند لذت ببرند و به جای خشم و اخم و جنگ و… با همدیگر مهربان باشند.

  موسیقی آرام بخش گوش کنید

  حامی در تکمیل سخنان مربوط به پیشنهاد نوروزی اش در حوزه موسیقی گفت: آنهایی که به موسیقی بد گوش نمی دهند و شنیدن موسیقی ای را تجربه می کنند که آرامش بخش است، نیازی به پیشنهاد من ندارند. ولی به عنوان یک پیشنهاد نوروزی گوش دادن به موسیقی های آرام بخش و دوری از موسیقی های تند را پیشنهاد می کنم.

  وی در توضیح علت دوری از موسیقی های تند تصریح کرد: موسیقی های اکتیو به مرور زمان آدم را خسته می کنند، حال چه آنها را در کنسرت تجربه کنیم و چه در میهمانی ها. همچنین در طول زمان مضراتی را برای سلامتی آدمی به دنبال دارند، بنابراین ناگزیر مردم به سمت موسیقی آرام کشیده می شوند.

  حامی در پایان گفتگوی نوروزی خود، مصداق هایی برای موسیقی خوب و آرام بخش ذکر کرد و گفت: گوش دادن به موسیقی های کلاسیک و یا موسیقی سنتی ایرانی به آدمی آرامش می بخشد.

  ایام عید نوروز ایران تعطیلات تلویزیون جنگ خشم رسانه ملی عید نوروز موسیقی نوروز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها