• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324686

  بابک زنجانی در جلسه دادگاه گفت: همه صحبت می‌کنند، فقط من اجازه صحبت ندارم.

  به گزاش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هفدهمین جلسه دادگاه بابک زنجانی متهم پرونده نفتی ساعت 8 و 50 دقیقه با ورود قاضی صلواتی آغاز شد.

   
  البته بابک زنجانی متهم ردیف نخست پرونده به همراه دو متهم دیگر پرونده از ساعت 8 و 30 دقیقه در جلسه دادگاه حضور داشتند . 
   
  به غیر از متهمان، دو خواهر بابک زنجانی نیز درجلسه دادگاه حضور داشتند .
   
  رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب در ابتدای جلسه، طبق روال گذشته مواد 352، 354 و 358 قانون آیین دادرسی کیفری را به حضار متذکر شد و گفت: اخلال در نظم جلسه دادگاه موجب غیر علنی شدن دادگاه نمی شود بلکه رئیس دادگاه می تواند اخلالگران را از دادگاه اخراج و اگر اصحاب دعوی باشند از یک تا 5 روز زندانی کند.
   
  در جلسه امروز دادگاه رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی به قرائت ادامه دفاعیات خود پرداخت و گفت : کدام فعل ارتکابی موکلم مصداق بند ج ماده یک قانون مبارزه با اخلالگران است که نماینده دادستان آن را بیان کند که قاضی صلواتی خطاب به وکیل مدافع گفت : بعد از دفاعیات شما از نماینده دادستان درخواست می کنم از کیفرخواست دفاع کند ، شما دفاع را به پایان برسانید. 
   
  کوهپایه زاده نیز پاسخ داد: بعد از اظهارات نماینده دادستان، به من نیز فرصت دفاع مجدد بدهید. 
   
  قاضی نیز در پاسخ گفت: اگر هم فرصت نشد در قالب لایحه، دفاعیات خود را ارایه کنید. 
   
  وکیل مدافع بابک زنجانی در ادامه دفاعیات خود به بازار ارز اشاره کرد که قاضی صلواتی گفت : این چه ربطی به دفاعیات شما دارد که بابک زنجانی گفت ربط دارد، اجازه دهید دفاع کند. 
   
  کوهپایه زاده بار دیگر بر اقتدار دستگاه قضایی تاکید کرد و یادآور شد: ما در این پرونده شاهد اقتدار قوه قضاییه بودیم و دیدیم که این دستگاه هیچ تاثیری از قدرت نهادهای دیگر نمی‌پذیرد و امیدوارم قضات شریف رای عادلانه‌ ای را صادر کنند.
   
  پس از پایان دفاعیات وکیل بابک زنجانی، قاضی صلواتی از نماینده دادستان خواست تا در جایگاه حاضر شود که در این حین جواد احمدی پور وکیل بانک مسکن با کسب اجازه از دادگاه گفت: این که ادعا می شود وکیل بانک مسکن قبول کرده 67 میلیارد تومان به بابک زنجانی بدهکار است دروغ است. 
   
  در ادامه جلسه نجفی نماینده دادستان در دفاع از کیفرخواست به اظهارات و دفاعیات وکیل مدافع بابک زنجانی پرداخت و گفت: توقع این بود که وکیل به عنوان بال دیگر عدالت در پرونده اظهار نظر کند ولی وی همه عملیات دادسرا را با ادله بی‌جهت با حاشیه به چالش‌های غیرمنطقی کشید.
   
  در این حین بابک زنجانی خواست مطالبی را بیان کند که قاضی به وی اجازه نداد و بابک زنجانی به این جمله اکتفا کرد که همه صحبت می‌کنند فقط من اجازه صحبت ندارم.
   
  نماینده دادستان گفت : واقعا باید بابک زنجانی را سلطان جعل شمرد که در این لحظه بابک زنجانی گفت، دروغ است و قاضی صلواتی دوباره به متهم تذکر داد که صحبت نکن و در ادامه خطاب به متهم گفت : دوبار تذکر دادم اگر گوش نکنی به وظیفه قانونی خودم عمل می کنم. 
   
  بابک زنجانی در ادامه اظهارات نماینده دادستان گفت؛ دروغ نگو که نجفی نیز پاسخ داد: به شما ربطی ندارد من از کیفرخواست دفاع می کنم می خواهید من بنشینم شما دفاع کنید ؛ شما 13 جلسه هرچه خواستید از کهکشان ها حرف زدی. 
   
  قاضی صلواتی گفت: برای بار آخر تذکر می دهم بدون اجازه دادگاه صحبت نکن و در ادامه از منشی دادگاه خواست، در صورتجلسه بنویسد متهم مکرر نظم جلسه را به هم می ریزد .  
   
  قاضی صلواتی ساعت 10 و 15 دقیقه به مدت 15 دقیقه اعلام تنفس کرد.
   
  پس از پایان تنفس، قاضی صلواتی برای بار دوم ماده 354 قانون آیین دادرسی کیفری را متذکر شد.
   
  خنده های معنادار بابک زنجانی در طول دفاعیات نماینده دادستان از کیفرخواست ادامه داشت . 
   
  قبل از پایان دفاعیات نماینده دادستان ، منشی دادگاه دو متهم پرونده را برای امضای صورتجلسه احضار کرد که بعد از امضای صورتجلسه هر دو متهم به نوبت از دادگاه خارج شدند و هنگامیکه بابک زنجانی برای امضای صورت جلسه رفت یاداشتی جلوی نماینده دادستان گذاشت و بعد از امضای صورت جلسه از دادگاه خارج شد. 
   
  قاضی صلواتی پایان جلسه دادگاه را بعد از چند دقیقه اعلام کرد.
  ارز دادسرا دستگاه قضایی قوه قضاییه لایحه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها