• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32468

  معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر خدمات‌رسانی هر چه بهتر در طول تعطیلات نوروز به شهروندان تهرانی و مسافرانی که تهران را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده‌اند، خاطرنشان کرد: برنامه‌های گردشگری شهر تهران باید به گونه‌ای باشد که نه تنها بهترین خدمات را در اختیار گردشگران تامین کند بلکه از لحاظ هزینه برای همه قابل استفاده باشد.

  به گزارش پارس به نقل از سرویس « شهری» ایسنا، محمد هادی ایازی در بازدید از ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران در سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری ضمن تقدیر از کارکنان ستاد که چه پیش از تعطیلات نوروز و چه در طول تعطیلات مشغول خدمات رسانی به گردشگران هستند، گفت: امسال کارهای خوبی برای تهران گردی انجام شده است، اما آنچه بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد این است که این خدمات از سوی گردشگران مورد استقبال قرار گیرد.

  وی تاکید کرد: این هدف با اطلاع رسانی قوی و مناسب در مورد خدماتی که برای گردشگران امسال ایجاد شده است قابل دستیابی است.

  در این دیدار مسوولان ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران جزییات امکانات ویژه مختلفی که برای تهران گردان نوروزی تهیه شده است، از جمله تهران کارت، تورهای گردشگری نیم روزه، نرم افزار مسابقه گنج تهران و وب سایت « مهمان طهران» را به استحضار معاون اجتماعی و امور فرهنگی تهران رساندند.

  ایازی در این بازدید گفت: قیمت و هزینه خدمات گردشگری امسال تهران باید به شکلی باشد که همه طرف هایی که در آن مشارکت می کنند منفعت ببرند.

  وی تاکید کرد: پیش از هرچیز هزینه و قیمت این خدمات باید به گونه ای باشد که برای شهروندان و گردشگران جذاب و به صرفه باشد. در عین حال امروز که برای اولین بار بخش خصوصی از طریق پیگیری های ستاد گردشگری نوروزی برای اجرای برنامه های تهران گردی پای کار آمده است باید این امکان برای آنها فراهم شود تا با کسب منفعت از این برنامه ها، برای اجرای برنامه های دیگر در طول سال هم جذب شوند و به همکاری خود با شهرداری برای اجرا تورهای گردشگری ادامه دهند.

  سخنگوی شهرداری تهران اضافه کرد: با فراهم کردن زمینه استقبال هرچه بیشتر شهروندان و مسافران از برنامه های گردشگری نوروزی هم آژانس های مسافرتی بخش خصوصی می توانند از این برنامه ها سود ببرند، هم خانواده هایی که در طول سال به علت هزینه های زیاد اقتصادی موفق به استفاده از امکانات گردشگری نشده اند می توانند از این برنامه ها سود ببرند، به خصوص که تخفیف های ویژه و قابل توجهی برای استفاده از تورهای گردشگری امسال تهران در نظر گرفته شده است.

  حسین زارع صفت مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی نیز در حاشیه این بازدید گفت: تهران ظرفیت گردشگری بسیار وسیع و بزرگی دارد که امسال قرار است برای اولین بار بخشی از آن مورد استفاده قرار گیرد.

  وی تاکید کرد: هر اندازه بر روی ظرفیت های گردشگری تهران سرمایه گذاری شود باز هم کم است و می توان در هر گام بخش بزرگ تری از این ظرفیت را مورد استفاده قرار داد.

  زارع صفت با اشاره به پراکندگی ای که در بخش های مختلف مدیریت شهری در زمینه گردشگری وجود داشت تاکید کرد: امسال اولین سال است که به دستور شهردار تهران قرار شده است بحث گردشگری در شهرداری تهران به صورت متمرکز و یکجا سیاست گذاری، هماهنگ و مدیریت شود تا از پراکندگی هایی که در این زمینه وجود دارد جلوگیری شود.

  زارع صفت گفت: دوستان در ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران در حال برنامه ریزی برای امتداد این برنامه ها در طول سال هستند تا این برنامه ها در طول سال هم استمرار داشته باشد. به خصوص که امسال بخش خصوصی هم از این برنامه ها استقبال زیادی کرده است.

  در این بازدید معاون شهردار تهران از کارکنان ستاد گردشگری نوروزی که تعطیلات نوروزی خود را صرف خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی کرده اند تشکر ویژه کرد.

  اجتماعی و فرهنگی تعطیلات نوروز تعطیلات نوروزی خانواده خدمات رسانی شهر تهران شهرداری تهران گردشگران نوروزی گردشگری نرم افزار
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها