• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324433

  رئیس اداره آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بی‌عدالتی و تبعیض موجب نارضایتی دانش‌آموزان می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل ازفارس، جلیل آقاجانلو عصر امروز در جلسه آموزشی معاونان آموزش متوسطه دور دوم چند شهرستان استان زنجان اظهار کرد: معاون آموزشی و تربیتی نقش بسزایی در تعالی دانش‌آموزان دارند.

  وی با اشاره به بازآموزی دانش و مهارت‌های معاونان آموزشی اضافه کرد: معاونین آموزشی باید بر اساس وظایف و مسئولیت‌هایی که به آنها ابلاغ شده است، به فعالیت‌های تخصصی مدرسه شامل ایجاد جوی آرام و قانون مند، عمل کنند.

  رئیس اداره آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطر نشان کرد: در همین حال مربیان آموزشی نباید مدرسه را به پادگان تبدیل کنند و باید رفتار صحیح و به دور از تحقیر و توهین در برابر دانش‌آموزان داشته باشند.

  آقاجانلو در ادامه اطلاع از علل بی انضباطی و شناخت عوامل تاثیرگذار در دوران بلوغ را از مهم‌ترین وظایف معاونان آموزشی در ایجاد انضباط و نظم مدرسه عنوان کرد و گفت: معاونان آموزشی باید به بی بی انضباطی به عنوان یک مسئله و مشکل نگاه کند و به نیازها و استعدادهای دانش‌آموزان و خصوصیات شخصیتی آنها توجه کند.

  وی بی عدالتی و تبعیض نسبت به دانش‌آموزان را موجب نارضایتی دانش‌آموزان در مدرسه عنوان کرد و گفت: معاونان باید از این امر به شدت پرهیز کنند، چرا که موجب سرخوردگی دانش‌آموز می‌شود.

  رئیس اداره آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان یکی از مهم‌ترین وظایف معاونان آموزشی را شناسایی دانش‌آموزان با شرایط خاص و مشکلات جسمانی و روانی آنها عنوان کرد و از آنها خواست: اطلاعات لازم را نسبت به اولیای دانش‌آموز کسب و از مشارکت آنها در رفع عوامل بی انضباطی دانش‌آموزان استفاده کنند.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با اشاره به اینکه معاون آموزشی نقش تاثیرگذاری در برنامه‌های آموزش و پرورش تربیتی مدارس و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های ابلاغی دارد، تصریح کرد: معاون آموزشی موفق کسی است که به دور از حاشیه‌ها بتواند از ظرفیت‌ها و امکانات موجود مدرسه در راستای ارتقای کیفیت آموزشی استفاده کند.

  موسی رضایی با اشاره به اینکه اندیشه مهم‌ترین پایه اقتدار و توسعه یافتی کشورها است، اضافه کرد: جهان به سمت سرمایه‌گذاری بر روی فکر و اندیشه پیش می‌رود و سرمایه‌گذاری درست در این زمینه توسعه همه جانبه را به دنبال خواهد داشت.

  وی با اشاره به اینکه تحقیر، توهین، تهدید، تبعیض و تنبیه موجب تباهی دانش‌آموز می‌شود، افزود: استفاده از ارتباطات عاطفی برای تربیت دانش‌آموزان و رشد اعتماد به نفس دانش‌آموزان موجب ایجاد امید و شادابی در آنها و دوری از سرخوردگی و کسالت در کلاس درس و مدرسه می‌شود.

  این مسئول با اشاره به اینکه ترس و یاس دو سهم مهلک و دو علت بی هویتی آنها است، اضافه کرد: معاون آموزشی باید همانند هنرمندی باشد که دانش‌آموزان را قدم به قدم به سمت موفقیت و رستگاری سوق دهد.

  به گزارش فارس، کارگاه آموزشی ویژه معاونان آموزش متوسطه دوره دوم مناطق ابهر، خرمره،سلطانیه با حضور جمعی از مسئولان به میزبانی آموزش و پرورش ابهر در سالن اجتماعات هنرستان شهید بهشتی ابهر برگزار شد.

  انتهای پیام

  آموزش و پرورش شهرستان اداره کل آموزش و پرورش استان دانش آموزان مدرسه معاون
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها