• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32389

  مدیرکل حریم شهر تهران از ایجاد قطب‌های گردشگری تفریحی و فرهنگی در محدوده مناطق دارای حریم خبر داد و گفت: ۱۰۰۰ هکتار از منطقه ۴ به عنوان قطب گردشگری در نظر گرفته شده که به عنوان نخستین منطقه در روز طبیعت در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

  به گزارش پارس به نقل از سرویس « شهری» ایسنا، مهندس سید صباح الدین متقی با اشاره به پیش بینی محدوده حریم شهر برای استفاده تفریحی شهروندان گفت: در این راستا، پروژه های گردشگری با عنوان قطب گردشگری در شمال شرق تهران و در اماکنی مانند سد ماملو، پارک خجیر و سرخه حصار تعریف شده است تا این اماکن به عنوان بزرگترین قطب گردشگری کشور مورد استفاده قرار گیرند.

  وی افزود: اقدامات لازم در این زمینه با هماهنگی مشاور طرح و منطقه ۱۳ انجام شده تا در سال جاری شهروندان بتوانند از این فضا به عنوان مجموعه ای تفریحی استفاده کنند.

  متقی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده اظهار کرد: همچنین در منطقه ۴ نیز، ۱۰۰۰ هکتار به عنوان قطب گردشگری در نظر گرفته شده و این منطقه به عنوان نخستین منطقه ای خواهد بود که قطب گردشگری عملیاتی شده و در روز طبیعت در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

  مدیرکل حریم شهرتهران افزود: در منطقه ۵ نیز مسیر امامزاده داوود به عنوان مسیر سیاحتی - گردشگری و زیارتی پیش بینی شده و اعتبارات مربوط به آن تخصیص یافته است که هم اکنون درمرحله انتخاب مشاور قرار دارد.

  متقی در ادامه خاطر نشان کرد: منطقه ۱۵ نیز به عنوان یکی دیگر از مناطق دارای حریم برای ایجاد مجتمع گردشگری، تفریحی پیش بینی شده است و مشکل آب که برای این کار در این منطقه وجود داشت، اخیرا برطرف شده است.

  وی تصریح کرد: استفاده از پارک های جنگلی و پارک آبشار در منطقه ۲۲ نیز یکی دیگر از اقداماتی است که در راستای استفاده از حریم مناطق تهران پیش بینی شده و امیدواریم با ایجاد اماکن فرهنگی، ورزشی و تفریحی در محدوده حریم، شهروندان بتوانند اوقات خود را به بهترین شکل در این فضاها سپری

  پایتخت شهر تهران طبیعت گردشگری منطقه حریم شهروندان محدوده تفریحی قطب

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها