تلخ و شیرین پایتخت در سال ۹۱

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32367

  معاون خدمات شهری شهردار تهران معتقد است افتتاح تصفیه‌خانه شیرابه آراد کوه و بسته شدن پرونده شیرابه های کهریزک پس از ۴۰ سال از مهمترین دستاوردهای مدیریت شهری در سال ۹۱ بوده است.

  به گزارش پارس مجتبی عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مهمترین دستاوردهای حوزه شهری در سالی که گذشت گفت: افتتاح تصفیه خانه آراد کوه یکی از اتفاقات بزرگ در حوزه مدیریت شهری است. این مرکز چندین برابر بزرگ تر از تصفیه خانه های فاضلاب در تهران است که ۲۰ مخزن بزرگ برای تصفیه شیرابه های کهریزک دارد. همچنین فضای در نظر گرفته شده برای ساخت این مرکز ۳ هکتار است.

  او تلخ ترین رویداد پایتخت در سال گذشته را سیلاب مترو دانست و گفت: با زحمات شبانه روزی که مهار سیلاب مترو شد خوشبختانه به لطف خدا در کمترین زمان این اتفاق مدیریت شد و ایستگاه های آب گرفته بازگشایی شدند.

  بهترین اتفاق از نگاه عبداللهی در سال ۹۱ افزایش حقوق کارگران خدمات شهری در حوزه فضای سبز و رفتگران بوده است.

  او، ساماندهی میادین شهر، نظافت شهر و افتتاح ایستگاههای آتش نشانی و… را از دیگراتفاقات خوشایند سالی که گذشت، دانست.

  معاون شهردار تهران از افتتاح کارخانه تبدیل زباله به انرژی در روزهای نخست سال ۹۲ خبر داد و گفت: نخستین خبر خوش سال جدید افتتاح این کارخانه در منطقه ۴ است. در این مجموعه که برق به روش هاضم، روشی که طی آن از گاز متان تولید شده از زباله های انباشته الکتریسیته استحصال می شود دو مگاوات برق تولید خواهد شد که این مجموعه در اوج کارایی خود توانایی تولید شش مگاوات برق را نیز دارد. این مجموعه امکان احداث کارخانه تولید برق از زباله خشک را نیز دارد که درصورت احداث این مجموعه نیز می توان هشت تا ۱۰مگاوات برق تولید کرد.

  عبداللهی نمره ای به عملکرد خود در سال گذشته نمی دهد و مردم را بهترین قاضی برای سنجش عملکرد مدیریت شهری در بخش خدمات شهری دانست.

  او ادامه داد: رضایت بالای ۹۰ درصدی مردمدر تمامی بخشهای این معاونت که از طریق سامانه ۱۸۸۸اعلام شده نشانگر به ثمر رسیدن تلاشهای ما است.

  الکتریسیته انرژی برق پایتخت حقوق زباله شبانه روزی شهردار تهران گاز مترو

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها