• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32359

  معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به افزایش آمار سفرهای ایام نوروز، توصیه‌های ایمنی را به شهروندان و به ویژه مسافران نوروزی ارائه داد.

  به گزارش پارس مهندس محمود قدیری در گفت وگو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، در این باره گفت: شهروندان و مسافران نوروزی باید همواره در جاده ها و مسیرهای کوهستانی به تابلوها و علائم هشداردهنده توجه داشته باشند و توصیه های ایمنی را در این خصوص جدی بگیرند.

  وی با تاکید بر اینکه هنگام سفر به ویژه با وسایل نقلیه شخصی، بهتر است افراد تنها و بدون همراه نباشند، اظهارکرد: پیش از سفر نیز مسافران باید جعبه کمک های اولیه، علائم هشداردهنده نظیر مثلث اعتیاد، چراغ قوه و سایر تجهیزات مورد نیاز و همچنین غذای کنسرو و آب را در خودروی خود قرار دهند.

  معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه رانندگان باید از سوارکردن بیش از ظرفیت خودرو و همچنین حمل مسافر در قسمت بار کامیون ها، صندوق عقب خودروها و… خودداری کنند، گفت: چنین اقداماتی اگرچه ممکن است بی خطر به نظر برسد، اما تجربه نشان داده که عمده حوادث مرگبار، ناشی از همین بی احتیاطی های قابل پیشگیری است.

  وی از شهروندان خواست قبل از سفر به بازبینی مکانیکی، برقی و فنی خودروی خود بپردازند و در صورت اطلاع از وجود نقیصه، نسبت به رفع آن اقدام کرده و سپس سفر را آغاز کنند.

  قدیری با اشاره به ضرورت همراه داشتن کپسول های خاموش کننده آتش نشانی در تمامی خودروها، اظهارکرد: این کپسول ها نقش بسیار زیادی در زمان وقوع حریق ها و حوادث این چنینی دارد و بنابراین توصیه می شود که تمامی رانندگان یک کپسول آتش نشانی در خودروی خود نصب کنند.

  معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین با اشاره به حوادثی که ممکن است بعضا در زمان عدم حضور ساکنان یک خانه در واحدهای مسکونی رخ دهد نیز گفت: شهروندان باید پیش از ترک منزل، تمامی وسایل غیرضروری الکتریکی خود را خاموش و در صورت امکان، جریان برق را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع کنند.

  وی ادامه داد: کلیه وسایل گرمازا نظیر لوازم گازسوز، نفت سوز و… در زمان سفر یا ترک طولانی مدت خانه، خاموش شوند و شیر اصلی گاز نیز بعد از کنتور یا سیلندر گاز باید بسته شود.

  قدیری همچنین از شهروندان خواست از بسته بودن شیرهای آب گرم و سرد منازل در زمان ترک منزل مطمئن شوند و پس از آن محل را ترک کنند.

  به گفته معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، مسافران باید در صورت نشتی در شبکه آبرسانی منازل خود، تا پیش از ترک منزل نسبت به رفع آن توسط متخصصان اقدام و سپس به سفر برود.

  وی همچنین خطاب به آن دسته از شهروندان که قصد سفر دارند، گفت: قبل از ترک منزل حتما از بسته بودن درها و پنجره های منزل، اطمینان کامل حاصل کنند و کلید خانه را نیز به شخص قابل اطمینان یا سرایدار منزل بسپارند تا در صورت بروز حوادث احتمالی، بتوان از آن استفاده کرد.

  آتش نشانی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اعتیاد ایام نوروز برق جاده خودرو مسافران مسافران نوروزی معاون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها