• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32354

  اسلام به لحاظ اهمیتی که صله رحم در گشایش مشکلات جامعه و به خصوص اقوام دارد ارزش صله را به قدری بالا برده که با ثواب شهید و ارزش خون او، آن را برابر دانسته است.

  ماموستا معروف خالدی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بیجار ضمن تبریک فرارسیدن بهار و سال جدید گفت: امید است در سال جدید صله رحم را آنگونه که شایسته یک فرد مسلمان است به جا بیاوریم که در اسلام یکی از برترین کارها است.

  وی افزود: دین مبین اسلام ارزش کسانی که پیوند خانوادگی را محترم بدارند و از افراد فامیل تفقد کنند، مثل ارزش کسی می داند که برای خدا و برای پیشبرد اهداف مقدس الهی جان شریف و با ارزش خود را فدا کند و شهید شوند.

  ماموستا خالدی بیان داشت: صله رحم و داشتن ارتباطات خویشاوندی از سلسله مباحث مهم زندگی و برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری و از جمله بایسته های مطرح در فرهنگ اسلام و از سفارش های نبی اکرم (ص) است.

  امام جمعه اهل سنت بیجار با بیان اینکه در آموزه های دینی و تعالیم اسلامی بر صله رحم تأکید شده است، اذعان داشت: متأسفانه زندگی شهرنشینی، تکنولوژی، آپارتمان نشینی و نظایر آن موجب کمرنگ شدن این سنت حسنه و کم شدن روابط خانوادگی شده که امید است این فرهنگ را نادیده نگرفته و برای رواج آن تلاش کنیم.

  وی تصریح کرد: فرهنگ سازی و اصرار بر تقویت روابط خانوادگی در مکان های عمومی و فرهنگی از قبیل مدارس، دانشگاه ها و مساجد در تقویت منش های اجتماعی و ترویج صله رحم اثرگذار است.

  ماموستا خالدی با بیان اینکه قطع صله رحم از نظر آموزه های دینی ناپسند بوده و بر پرهیز از آن تأکید شده است، گفت: صله رحم علاوه بر اینکه دارای اثرات و نتایج اجتماعی، روانی و اخلاقی مثبت است، از ثمرات معنوی و پاداش اخروی نیز برخوردار است.

  وی به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: رسول خدا (ص) فرمودند که صله رحم کنید، گرچه به یک شربت آب باشد و بهتر از آن خوددارى از آزار دیگران است که این سخن گرانبها نشان از اهمیت صله رحم دارد.

  امام جمعه اهل سنت بیجار در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال جدید با انجام این امر خطیر زندگیمان سراسر از خیر و برکت شود که صله رحم خود موجبات خیر و برکت را در خانواده ها فراهم می کند.

  آموزه های دینی امام جمعه پیامبر اکرم جامعه خانواده دین مبین اسلام فرهنگ سازی مسلمان مشکلات مقام معظم رهبری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها