فرزند آقا‌مجتبی تهرانی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32283

  فرزند مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی درباره عادات این استاد اخلاق هنگام تحویل سال می‌گوید: ایشان بعد از لحظه سال تحویل مقیّد بودند اولین چیزی که میل می‌کنند، تربت امام حسین‌ علیه‌السلام باشد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، حجت الاسلام حسین تهرانی، فرزند مرحوم آیت الله آقا مجتبی تهرانی اخیراً به نقل چند خاطره از پدر خود پرداخت که گویای سیره عملی این استاد اخلاق در ساعات تحویل سال شمسی است. وی در این باره می گوید:

  حاج آقا مقیّد بودند که حتماً برای لحظه سال تحویل در مشهد مقدس باشند. چون زیارت امام رضا علیه السلام از زیارت بقیه اهل بیت به حسب ظاهر سهل الوصول تر بود، دوست داشتند که ابتدای سال را در حرم ایشان باشند. البته بعضی سال ها که لحظه تحویل سال نیمه های شب بود، ممکن بود که به حرم نروند، ولی مقیّد بودند که در مشهد باشند.

  ایشان همیشه قبل از تحویل سال، مقیّد بودند که ۳۶۵ مرتبه دعای « یا مقلّب القلوب» را به طور کامل بخوانند و برای اینکه این دعاها تا لحظه تحویل سال تمام شود، از یک ساعت قبل از اعلام عید، شروع می کردند و مشغول خواندن این دعای شریف بودند.

  ایشان بعد از لحظه سال تحویل مقیّد بودند اولین چیزی که میل می کنند، تربت امام حسین علیه السلام باشد. یعنی حضرت استاد در دو روز از سال، مقیّد بودند که اوّلین چیزی که می خورند، تربت امام حسین (ع) باشد؛ یکی عید فطر بود که در ابتدای روز با تربت کربلا افطار می کردند و یکی هم نوروز که بعد از تحویل سال، کمی از آن را میل می کردند.

  اخلاق امام حسین امام رضا اهل بیت پدر تحویل سال عید فطر لحظه تحویل سال مجتبی تهرانی مشهد
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها