• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322741

  معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با پیش‌بینی پدیده ال‌نینو در مهرماه امسال دستورالعملی از طرف وزیر کشور در 12 بند برای استاندارهای هر استان ارسال شد.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، مرتضی اکبرپور ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان اظهار داشت: آمادگی دائمی و کامل مسئولان با همکاری مردم برای پیشگیری از خسارات حوادث طبیعی در دستور کار است.

  وی افزود: پیش بینی‌های جوی حاکی از زمستان سردتر نسبت به سال‌های گذشته است و تاکید برآمادگی و مقابله بهنگام با حوادث ناشی از حوادث جوی در دستور کار است.

  معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: افزایش 63 درصدی بارش‌ها در دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال نشان دهنده سال پربارش در کشور است.

  وی گفت: با پیش‌بینی پدیده النینو در مهر ماه امسال دستورالعملی از طرف وزیر کشور در 12 بند برای استاندارهای هر استان ارسال شد.

  معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: امسال 4 هزار و 150 میلیارد تومان اعتبار در بخش امداد ونجات و پیشگیری و ترمیم زیرساخت‌های به دستگاه‌های اجرایی کشور اختصاص یافت.

  وی افزود: همکاری مردم با دستگاه‌های امدادرسان و اطلاع رسان می‌تواند سبب کاهش خسارت ناشی از حوادث بلایای طبیعی باشند.

  جانشین ستاد بحران استان گلستان هم در این جلسه گفت: با هدف پیشگیری از حوادث احتمالی طبیعی در ماه‌های سرد سال مراکز خدمات‌رسانی همانند منابع سوختی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و نانوایی‌ها و مدارس استان دوگانه سوز شده‌اند.

  رضا مروتی از همه  شهرداران استان خواست در مدت یک هفته ساختار مدیریت بحران را در شهرداری‌ها با هدف پیشگیری و مقابله با بلایای طبیعی تشکیل دهند.

  بیمارستان زمستان شورای هماهنگی مدیریت بحران مدیریت بحران وزیر کشور

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها