• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322500

  مدیر کل امور موزه‌های کشور از افزایش 50 تا 30 درصدی ورودی موزه‌های کشور از امروز اول آذر در سراسر کشور خبر داد.

  به گزارش پارس،به نقل ازمحمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها کشور ، با تایید افزایش قیمت ورودی موزه‌های کشور اظهار داشت: از امروز اول آذر در سراسر کشور ورودی موزه‌های کشور از 50 تا 30 درصد افزایش یافت.


  به گزارش تسنیم، براساس مصوبه شواری عالی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری تعرفه موزه‌ها از اول آذرماه 50 درصد افزایش یافت.همچنین تمامی بازدیدهای رایگان و نیم بها در ایام تعطیلات رسمی سالانه و نوروز از 25 اسفند تا 15 فروردین و پنجشنبه وجمعه‌های هر هفته لغو می‌شود.

   تعرفه ورودیه جدید هر یک از مجموعه‌های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعم از موزه‌ها، بناها و محوطه‌های تاریخی از سوی مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان به مدیران کل میراث فرهنگی استانها، مدیران کاخ موزه‌های تهران، موزه ملی ایران و موزه ملی قرآن کریم ابلاغ شد.

  در این رابطه سمیع الله حسینی مکارم در نشست معاونان توسعه مدیریت و ذی‌حسابان ادارات کل میراث فرهنگی کشور در شیراز عنوان کرده بود که از اول آذرماه سال جاری نرخ بلیت تمامی موزه‌های کشور 50 درصد افزایش خواهد داشت که این حرکت می‌تواند در توسعه و برنامه‌ریزی برای موزه‌ها بسیار مؤثر باشد.

  براین اساس به استناد مصوبه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و کارشناسی‌های صورت گرفته، همچنین ساماندهی گروه‌های بازدید کننده تعرفه ورودیه جدید مجموعه‌های تحت پوشش سازمان اعلام شد که این نرخ از تاریخ یکم آذرماه قابل اجرا خواهد بود.

  براساس این بخشنامه که از یکم آذرماه سال جاری قابل اجرا خواهد بود، نرخ ورود به مجموعه‌ها با توجه به درجه بندی تعیین شده است که در موزه‌ها و اماکن درجه اول مبلغ ورودیه برای بازدیدکنندگان داخلی 30 هزار ریال و برای بازدیدکنندگان خارجی 200 هزار ریال تعیین شده است، همچنین مبلغ ورودیه برای اماکن و موزه‌های درجه دو برای بازدیدکنندگان داخلی 25 هزار ریال و بازدیدکنندگان خارجی 150 هزار ریال است.

  مبلغ ورودیه برای بازدیدکنندگان داخلی از موزه‌ها و اماکن تاریخی درجه سه، 20 هزار ریال و برای بازدیدکنندگان خارجی 80 هزار ریال تعیین شده است.

  یادآور می‌شود براساس این بخشنامه بازدیدهای دانش آموزان و دانشجویان به صورت گروهی به همراه معلمان و سرپرستان، بازنشستگان به همراه یک نفر از اعضای خانواده، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، آزادگان، جانبازان، خانواده‌های شهدا و بسیجیان با ارائه کارت شناسایی به صورت نیم بها است.

  همچنین در این بخشنامه آمده است، تمامی بازدیدهای رایگان و نیم بها در ایام تعطیلات رسمی سالانه، نوروز از تاریخ 25 اسفند تا 15 فروردین و پنجشنبه و جمعه‌های هر هفته لغو می‌شود.

  ایران بهزیستی جانبازان دانش آموزان و دانشجویان موزه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها