• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32250

  اول فروردین، نخستین روز زایش طبیعت و سرسبزی گل، گیاه و درخت از سوی مجمع عمومی‌ سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی جنگل وارد تقویم زندگی شد.

  به گزارش پارس به نقل ازایسنا، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز ۲۱ مارس (اول فروردین ماه) را به عنوان « روز جهانی جنگل» معرفی کرد تا نقش غیرقابل انکار جنگل ها در پایداری سرزمین و شادابی حیات انسان ها، جانوران و گیاهان بیشتر مشخص شود.

  بزرگداشت این روز جهانی از سال ۲۰۱۳ آغاز شده و ارتقای سطح آگاهی های عمومی از اهمیت انواع جنگل ها و کلیه درختان خارج از جنگل ها، هدف این نامگذاری بوده که در قالب ظرفیت سازی ترویجی در بین نهادهای دولتی مرتبط با حوزه جنگل و جوامع محلی با تاکید بر مدیریت و حفاظت مشارکتی برای توسعه پایدار جنگل ها صورت می گیرد.

  نامگذاری این روز به دنبال تلاش های سال جهانی جنگل ها (سال ۲۰۱۱) انجام گرفت که این امکان را به کشور های جهان داد تا فعالیت های آگاهی بخشی مربوط به صیانت و توسعه پایدار جنگل ها و درختان را سامان دهی کنند.

  روز جهانی جنگل ها، کشور ها را تشویق می کند تا در قبال سازماندهی فعالیت های محلی، ملی و بین المللی مربوط به جنگل، از جمله راه اندازی برنامه های حمایتی درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز درختی در سطح بین المللی متعهد شوند.

  ارتقای سطح تقویم توسعه پایدار جانوران جنگل جهان طبیعت فضای سبز مجمع عمومی سازمان ملل روز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها