• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32133

  رئیس‌جمهور مصوبه برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران را برای اجرا به وزیر آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس در نامه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور خطاب به حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش آمده است: مصوبه « برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران» مصوب جلسات ۸۵۷ تا ۸۷۲ شورای عالی آموزش و پرورش برای اجرا ابلاغ می شود.

  گفتنی است « برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران» بُن مایه و فونداسیون همه دروس بوده و به عنوان نقشه راه تمام کتاب های درسی است که نحوه اداره کلاس، ساماندهی زمان تدریس، شیوه ها و فنون تدریس، هم نوایی و توالی بین دروس بر مبنای آن تعیین می شود.

  « برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران» تعیین کننده محتوای همه کتب درسی و فعالیت های برنامه و فوق برنامه درون و برون مدرسه ای است که برای طی مراحل قانونی و تصویب نهایی آن در شورای عالی آموزش و پرورش و توشیح آن توسط رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش بیش از سه سال کار کارشناسی و محتوایی وسیع و متراکم صورت گرفته و برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران، « برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران» تدوین شده است تا خلأ فقدان سندی معتبر و مبتنی بر ارزش های اسلامی و انقلابی را جبران کند.

  « برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران» به عنوان یکی از مهم ترین زیر نظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و مبنای تمام فعالیت های نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور قرار خواهد گرفت.

  * نامه وزیر به معاونش

  حاجی بابایی امروز ۲۸ اسفند ماه ۹۲ در نامه ای خطاب به حجت الاسلام والمسلمین محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مصوبه « برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران» مصوب جلسات ۸۵۷ تا ۸۷۲ شورای عالی آموزش و پرورش را برای اجرا ابلاغ کرد.

  در متن نامه وزیر آموزش و پرورش آمده است: امید است در پرتو الطاف الهی و با مساعدت و تلاش خستگی ناپذیر مدیران و کارشناسان محترم، اجرای این سند تحول آفرین گامی بلند در برنامه های درسی نظام آموزش و پرورش کشور باشد و با بازنگری و بازتولید محتوای آموزشی و کتاب های درسی، زمینه دستیابی دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه و برقراری جامعه عدل مهدوی (عج) بیش از پیش فراهم آید.

  آموزش و پرورش ایران جمهوری اسلامی ایران حاجی بابایی دانش آموزان رئیس جمهور رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی کارشناسی محمود احمدی نژاد وزیر آموزش و پرورش

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها