• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32066

  مرضیه برومند در آستانه پخش سریال نوروزی‌اش، «آب پریا» در مطلبی توضیحاتی را درباره‌ی مضمنون این سریال و دلیل ساخت آن ارائه داد.

  به گزارش پارس به نقل از سرویس تلویزیون ایسنا، این کارگردان سینما و تلویزیون اظهار کرد: مسائل مربوط به طبیعت و تخریب محیط زیست دیر زمانی است فکر مرا سخت به خود مشغول کرده است، هر کجا می روم و به هر سو که می نگرم چیزی نمی بینم جز نشانه های قدر ناشناسی و ناشکری انسان و بی احترامی به این همه زیبایی و نعمت و برکت که پروردگار مهربان به بشر ارزانی داشته است. شعار زیبای" طبیعت مظهر خداوند است" ، در جای جای این سرزمین به چشم می خورد اما دریغ و افسوس که هر چه می بینم نشان بی احترامی به مظاهر خداوندی است.

  آب پریا

  او ادامه داد: در فرهنگ دینی و ملی ما احترام به عناصر طبیعی به ویژه پاسداری از آب همواره اهمیت ویژه ای داشته است. گذشتگان ما در این سرزمین کم باران، منابع آبی اندکشان را پاس داشته اند و با قناعت و سخت کوشی، بدون کمترین آسیب و کمترین بی احترامی و تخریب طبیعت روزگار گذرانده اند. حال ما وارثان ناباب گذشتگان در مدت زمانی اندک هر آنچه آنها برای ما به جا گذاشته اند را داریم نابود می کنیم. زمین را… هوا را… و آب را.

  برومند سریال آب پریا را ادای احترام وی به طبیعت شگفت انگیز این سرزمین، به کوههای سر به فلک کشیده اش و آسمان فیروزه ایش، به جنگل ها و بیابان های زیبایش، و به رودخانه ها و دریاچه ها و چشمه های جوشانش خواند.

  او گفت: کوشیده ام به زبانی ساده و شیرین توجه همه افراد خانواده، به ویژه بچه ها و نوجوان ها را به طبیعت پیرامونشان جلب کنم و آنها را از خطراتی که زمین یگانه ما را جداً تهدید می کند آگاه سازم. شاید تماشای این سریال بتواند تلنگری باشد به آنان که زیبایی ها و نعمت های سرزمین شان را نمی بینند و نمی شناسند و نادانسته کمر به نابودی آن بسته اند.

  تلویزیون جنگل خانواده زمین زیبایی سینما و تلویزیون طبیعت محیط زیست سریال برومند
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها