• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32057

  با رفتار های پر خطر و برای شادی‌های لحظه‌ای و هیجان‌های زود گذر، خسارت‌های جبران ناپذیری را برای خود و دیگران در آستانه سال نو رقم بزنیم.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا در خصوص مراسم چهارشنبه پایان سال با بیان این که در سال های اخیر متاسفانه گونه ای از تخریب گری اجتماعی یا وندالیسم مرسوم گشته است، گفت: این مفهوم نه تنها هیچ تطابقی با شادی سازی و شادی کردن در چهارشنبه آخر سال ندارد، بلکه امری ناخوشایند است که موجبات جریانی آزار رسان و پریشان کننده روان اجتماعی جامعه و همچنین ایجاد خسران هایی برای سلامت هموطنان گران مایه و ارجمند می شود.

  سردار منتظر المهدی با اعلام این که متاسفانه عدم شناخت مفهوم رفتار مناسب اجتماعی و همچنین بازگو نمودن چرایی و چگونگی برخی سنت ها و آیین های رایج و مرسوم در جامعه، از جمله علل آسیب های متداول مراسم چهارشنبه ی آخر سال است، گفت: آیینی که بالقوه، می بایست، سبب ساز شادی افراد جامعه گردد، متاسفانه با تغییر ماهیت ناشی از عدم شناخت عده ای قلیل، اکنون به پدیده ای آزار رسان مبدل گشته است و مصداق مفهومی است که در ادبیات جامعه شناسی با عنوان وندالیسم از آن یاد می شود.

  وی خاطر نشان ساخت: وندالیسم در نظر عالمان و نظریه پردازان جامعه شناس، رفتاری است تخریب گرانه بالاخص تخریب اموال عمومی که بی تردید عنصری شادی ساز نبوده و ایجاد آزار تنها، فرجامی است که از این انجام حاصل می گردد.

  وی گفت: دستگاه های متعدد امدادی و امنیتی بخش زیادی از زمان، توان و روان خود را صرف آن می کنند که از ایجاد صدمات جانی و روانی و مادی این پدیده ممانعت کنند؛ توانی که می تواند در امور دیگر مصروف گردیده و گونه های دیگری از خدمات امدادی و انتظامی را به شهروندان ارجمند عرضه کنند.

  منتظر المهدی در ادامه افزود: حفظ حریم خانواده ها و مصون ماندن شهروندان از این دست آسیب های اجتماعی، ایجاد نشاط عمومی و افزایش ضریب امنیت اجتماعی و عینیت بخشیدن بیش از پیش به احساس امنیت اجتماعی، از جمله ماموریت هایی است که نیروی انتظامی اهتمام بر به انجام رساندن آن دارد.

  وی با اشاره به این حدیثی از امیرالمومنین علی (ع) ، گفت: نبایستی با رفتار های پر خطر و برای شادی های لحظه ای و در پی هیجان های زود گذر، خسارت های جبران ناپذیری را برای خود و دیگران در آستانه سال نو رقم بزنیم.

  معاون اجتماعی ناجا از شهروندان خواست: با نظارت و توجه هر چه بیشتر به فرزندان خود در این روزهای پایانی سال، ضمن جلوگیری از ایجاد خسران های مادی، سبب ساز عدم ایجاد خدشه ای به سلامتی خود و دیگران شهروندان گردید.

  منتظر المهدی با تاکید بر این که از نوجوانان و جوانان عزیز، آینده دار و آینده ساز این کشور انتظار می رود، شأن و شخصیت و منش خود را متجلی نموده و از انجام اموری که منجر به دل آزردگی و آسیب رسانی خود و دیگران می گردد، پرهیز کنند، گفت: یک به یک ما، در برابر نعمت سلامتی و آرامشی که پروردگار عنایت مان فرموده، مسئول هستیم.

  وی گفت: به سبب وظیفه ی شهروندی و انسانی مان، هیچ گونه توجیهی برای ایجاد پریشانی و آشفتگی روانی در قالب مراسم چهارشنبه سوری برای هم نوعان خود نداریم.

  آسیب های اجتماعی ادبیات جامعه شناسی چهارشنبه سوری خانواده روزهای پایانی سال سال نو شادی معاون نیروی انتظامی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها