• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32005

  رییس اداره فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران‌بزرگ به رانندگان توصیه کرد که پیش سفر از سالم‌بودن برف پاک‌کن و آب‌پاش وسیله‌نقلیه اطمینان حاصل کنید و هرگز با وسیله نقلیه دارای نقص فنی مسافرت نکنید.

  به گزارش پارس، سرهنگ مراد مرادی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح اقداماتی که رانندگان پیش از سفر حتما به مراکز مجاز معاینه فنی برای اطمینان از سلامت وسیله نقلیه خود مراجعه کنند، گفت: رانندگان از سالم بودن سیستم روشنایی وسیله نقلیه قبل از سفر اطمینان حاصل داشته باشند.

  وی با بیان اینکه وضعیت فنی وسیله نقلیه خود را قبل از سفر حتما کنترل کرده و هرگز با وسیله نقلیه دارای نقص فنی مسافرت نکنید، گفت: از وضعیت ترمزها و سطح روغن ترمز اطمینان حاصل کنید.

  مرادی همچنین به رانندگان توصیه کرد که وسیله نقلیه خود را به تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیرچرخ، ضدیخ و… مجهز کرده و افزود: قبل از سفر حتما از سالم بودن سیستم فرمان و جلوبندی وسیله نقلیه اطمینان حاصل کرده و وسیله نقلیه خود را حتما به جعبه کمک های اولیه مجهز کنید.

  وی با بیان اینکه به رانندگان توصیه می شود که حتما یک کپسول آتش نشانی مخصوص را با رعایت تاریخ مصرف محتوای آن، در خودرو به همراه داشته باشند گفت: وضعیت آج لاستیک ها را از نظر بریدگی، ساییدگی و سایر صدمات احتمالی بررسی کرده و باد آنها را قبل از سفر حتما کنترل کنید چراکه تنظیم دقیق باد آن باعث تنظیم مصرف سوخت و نیز دوام عمر لاستیک خواهد شد.

  مرادی با بیان اینکه رانندگان از سالم بودن برف پاک کن و آب پاش وسیله نقلیه اطمینان حاصل کنند گفت: رانندگان همواره قبل از شروع رانندگی از شفافیت شیشه ها اطمینان حاصل کرده و در صورت کثیف بودن آن نسبت به تمیزبودن آنها اقدام کنند و از سالم بودن، شفاف بودن و تنظیم دقیق آینه نسبت به موقعیت راننده، قبل از شروع حرکت اطمینان حاصل کنید.

  وی با بیان اینکه قبل از سفر از پربودن باک سوخت وسیله نقلیه اطمینان حاصل شود گفت: از اعتبار بیمه نامه شخص ثالث وسیله نقلیه خود قبل از سفر اطمینان حاصل کنید و توصیه می شود قبل از سفر نقشه مسیر راه های زمینی و معابر شهری و بزرگراهی را تهیه و به همراه داشته باشید.

  مرادی با بیان اینکه رانندگانی که از معابر کوهستانی عبور می کنند، توصیه می شود که پوشاک گرم و اضافی همراه داشته باشند گفت: در صورتی که تازه گواهینامه دریافت کرده اید یا اگر مدت زیادی رانندگی نکرده اید یا به لحاظ جسمانی و روانی شرایط خوبی ندارید، از رانندگی در بزرگراه ها، حرکت با سرعت بالا و رانندگی در شرایط نامساعد جوی یا جاده های کوهستانی که نیازمند توانایی های خاص خودش است، جدا بپرهیزید و در صورت استفاده از داروهای خواب آور و روان گردان هرگز اقدام به رانندگی نکنید.

  آتش نشانی بزرگراه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جاده خواب خودرو روشنایی سلامت معاینه فنی وسیله نقلیه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها