• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31917

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت: کارگاه شهرداری برای تخریب ستون‌های باقی‌مانده در برج جهان‌نما برپا شده است، اما زمان تخریب این ستون‌ها را باید از شهرداری اصفهان پرسید.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، حدود ۱۰ روز پیش معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور از حضور کارشناسان یونسکو با هدف بررسی وضعیت تخریب بخش های باقی مانده در برج جهان نما که حریم منظری میدان نقش جهان را مخدوش کرده است، خبر داد و اعلام کرد که به این منظور تا قبل از آمدن کارشناسان یونسکو، بخشی از دیوار و ستون های باقی مانده در طبق آخر برج جهان نما تخریب می شود.

  حالا معاون میراث فرهنگی استان اصفهان درباره ی روند این تخریب به خبرنگار ایسنا گفت: دو روز پیش، از برج جهان نما دیدن کردیم. تا کنون کارگاه برای تخریب ستون های باقی مانده تجهیز شده و شهرداری اصفهان با پیمانکار قرارداد بسته است، ولی زمان دقیق تخریب این ستون ها را شهرداری یا معاون شهرداری اصفهان باید اعلام کند.

  او افزود: در آخرین بازدید مشخص شد که این کار به اعتبار و کار سنگینی نیاز دارد و تا وقتی اعتبار و پروژه به طور کامل بررسی نشود، تخریب ستون های باقی مانده با محدودیت انجام می شود.

  اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان اصفهان برج جهان شهرداری گردشگری معاون معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی میراث فرهنگی و گردشگری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها