• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31880

  یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از بهترین زمان‌هایی که می‌توانیم در کنار امامزادگان و کسانی که برای ترویج دین اسلام تلاش کرده‌اند باشیم، لحظه تحویل سال است و اینکه در این لحظه برای دگرگون شدن حال خود دعا کنیم.

  به گزارش پارس ، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو در گفت وگو با (ایسنا) ، با اشاره به حضور مردم در زمان تحویل سال در جوار بقاع متبرکه اظهار کرد: وقتی سال نو می شود یک طراوت و روحیه جدیدی به انسان ها داده می شود، پس چه بهتر برای رسیدن به آرامش در امکان مقدسی که از نسل پیامبر (ص) هستند، باشیم و همزمان دعای معروف خوانده شود و دعا کنیم همانگونه که طبیعت نشاط پیدا می کند ما هم از این رکود و خمیدگی خارج شده و به نشاط برسیم.

  راستگو خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) عید نوروز ما را تایید کرد، چراکه این سنت ایرانی خلاف توحید و سنت اسلام نبود و عید نوروز بر مسائلی همچون صله رحم و شاد کردن دل مومنین تاکید کرد.

  این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که « دید و بازدید و صله رحم در ایام نوروز مورد تاکید دین اسلام است» گفت: برای دید و بازدید از بزرگان و افراد مریض شروع کنیم، چرا که با این روش می توانیم دل آنها را شاد کنیم.

  وی با اشاره به توجه دین اسلام هدیه دادن افزود: بهتر است ما نیز در ایام نوروز به یکدیگر هدیه بدهیم به خصوص جوانان و کودکان.

  این استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: درست است که اسلام با عید ما موافقت کرده، چراکه آن خلاف شرع و اسلام نبوده است. ولی نمی توانیم یک سری از مسائل خلاف عرف را در جامعه ترویج دهیم مثل شراب خوردن. چراکه این کار جزء قوانین و عرف جامعه ما نیست و باعث برهم خوردن نظم می شود، ما فقط زمانی می توانیم از قوانین سایر ملل استفاده کنیم که جزء آداب درست معاشرت باشد.

  ایام نوروز تحویل سال جامعه دین سال نو طبیعت عید نوروز کودکان لحظه تحویل سال اسلام
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها