• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31871

  مدیر مسؤول روزنامه‌ی «شرق» مهم‌ترین دلیل منتشر نشدن روزنامه‌ها در نوروز را کمبود مخاطب و فروش نرفتن روزنامه‌ها دانست.

  به گزارش پارس ، مهدی رحمانیان در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این که چه عاملی موجب می شود روزنامه ها در نوروز منتشر نشوند؟ اظهار کرد: در این ایام به دلیل این که بیشتر مردم در مسافرت یا در حال استراحت هستند، کمتر به سمت روزنامه برای گرفتن اخبار و اطلاعات می روند؛ بنابراین روزنامه ها به فروش نمی رسند و زمانی که ما نمی توانیم روزنامه ی خود را بفروشیم، چاپ آن نیز موضوعیت ندارد.

  او ادامه داد: نه تنها در نوروز، بلکه در تعطیلات کوتاه مدت نیز ما با این مشکل هستیم، چون تعطیلی بر فروش روزنامه تأثیر می گذارد.

  رحمانیان با اعتقاد به این که در تعطیلات، روزنامه ها خواهان ندارند، بیان کرد: حتا مخاطبان صداوسیما بیشتر به برنامه های سرگرم کننده رغبت دارند و کمتر به بخش اخبار توجه می کنند.

  او با اشاره به کمبود مواد خبری در نوروز، ادامه داد: در تعطیلات اتفاق خاصی رخ نمی دهد، چون دستگاه های اداری تعطیل هستند و خبری تولید نمی کنند. همچنین خبرهای بین المللی آن قدر جاذب نیستند که به خاطر آن ها روزنامه منتشر شود.

  رحمانیان در پاسخ به این که آیا این غیبت طولانی مدت نشریات، مخاطبان را از روزنامه خواندن دور می کند؟ گفت: من به این موضوع اعتقاد ندارم، چون مخاطبان بلافاصله پس از تعطیلات به سراغ روزنامه ها می روند تا از تحلیل ها و اخبار آگاه شوند.

  او درباره ی این که اگر روزنامه ی شرق مخاطب داشته باشد، آیا در نوروز منتشر می شود؟ بیان کرد: فراهم کردن امکان انتشار در این ایام بسیار سخت است، اما شدنی است، چون خبرنگاران در طول سال امکان استفاده از مرخصی را ندارند و ایام نوروز تنها مرخصی بی دغدغه ی آن هاست؛ اما اگر انتشار روزنامه ضرورت پیدا کند، ممکن است.

  مدیرمسؤول روزنامه ی شرق با اشاره به این که در سال ۱۳۷۸ تعدادی از روزنامه ها در نوروز منتشر شدند، اظهار کرد: امسال نیز شنیده می شود برخی روزنامه ها تصمیم دارند با توجه به نزدیکی انتخابات، در تعطیلات نوروز منتشر شوند؛ اما همچنان درباره ی استقبال مخاطبان از آن ها تردید وجود دارد. با وجود این که انتخابات نزدیک است، مخاطبان رغبتی به خواندن روزنامه نشان نمی دهند.

  او با اشاره به وجود فضای مجازی و رسانه های آن لاین، افزود: مخاطبان حرفه یی همچنان ترجیح می دهند که تحلیل ها را از روزنامه ها دنبال کنند؛ اما شاید عموم مردم این گونه نباشند و از طریق رسانه های دیجیتال بخشی از خلأ اطلاع رسانی خود را پر می کنند. همچنین شاید وجود همین رسانه ها موجب ریزش مخاطبان روزنامه ها شده است.

  انتخابات ایام نوروز تعطیلات تعطیلات نوروز رسانه رسانه های دیجیتال فضای مجازی نوروز منتشر روزنامه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها