~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس سرهنگ مراد مرادی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در مورد اختتامیه اولین دوره آموزش افسران کارشناسی تصادفات در سطح پلیس راهور فاتب اظهار داشت:‌ در این مراسم که با حضور سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا، سردار هداوند معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و جمعی از مسئولان و فرماندهان پلیس راهور برگزار شد، 45 نفر از افسران راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به عنوان افسر کارشناس تصادفات معرفی شدند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: این تعداد از افسران راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ پس از طی سه ماه آموزش و گذراندن 500 ساعت درس، 22 عنوان درسی و شرکت در کارگا‌ه‌های عملی و تئوری توانستند مجوز پایان دوره تصادفات را اخذ کنند و به عنوان کارشناس تصادفات در سطح مناطق و شبکه‌های بزرگراهی تهران بزرگ به فعالیت مشغول شوند.

سرهنگ مرادی اظهار امیدواری کرد: با ورود این افسران آموزش دیده، رسیدگی به امر تصادفات تسریع یابد و در رعایت حقوق شهروندی، حق زیان‌دیدگان در تصادفات به صورت واقعی محقق شود.

این مقام ارشد اطلاع‌رسانی راهور فاتب به افتتاحیه دوره دوم آموزش افسران کارشناس تصادفات اشاره و بیان داشت: 40 نفر دیگر از افسران راهور تهران بزرگ از روز گذشته وارد این کلاس‌های آموزشی شدند تا به کسب تجربه بپردازند.

وی در پاسخ به پرسش فارس در مورد شرایط شرکت افسران راهور در این طرح گفت:‌ افسران راهوری که حداقل دارای مدرک فوق‌دیپلم بوده و سابقه خدمت اجرایی در پلیس راهور را به مدت 5 سال داشته باشند، در این طرح شرکت می‌کنند.

سرهنگ مرادی به انجام این کار ابتکاری برای اولین بار در پلیس راهور تهران بزرگ اشاره و خاطر نشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در بین پلیس‌های راهور سایر استان‌ها مبتکر این طرح بوده و با برپایی دوره دوم آموزش افسران کارشناس تصادفات نیز در مجموع 85 افسر کارشناس، تصادفات رخ داده در تهران بزرگ را کارشناسی خواهند کرد.