روتیتر

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 317894

  عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تأکید بر بی‌مسئولیتی سازمان نظام مهندسی در ساخت و سازها، گفت: متأسفانه در استفاده از تاور کرین‌ها مسائل ایمنی رعایت نمی‌شود.

  به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با اشاره به سقوط دومین تاورکرین در نیایش، اظهار داشت: متاسفانه در ساخت‌و سازهای شهر تهران مباحث ایمنی رعایت نمی‌شود.

  وی تصریح کرد: تمامی مجریان پروژه‌ها موظف‌اند تمامی مقررات ملی ساختمان و بخصوص مبحث 12 از مقررات را رعایت کنند که شاهد هستیم که هیچ کدام از سازمان‌ها اعم از شهرداری تهران و سازمان مهندسی به وظیفه خود عمل نمی‌کنند.

  قناعتی با تاکید بر اینکه بایستی تمامی ساخت و سازها بحث ایمنی، سلامتی و محیط زیست مورد توجه قرار بگیرد، گفت: شاهد هستیم که در زمان کوتاهی دو تاورکرین در شهر تهران سقوط کرده است و این نشان دهنده بی‌توجهی مسئولین امر است.

  عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با طرح این پرسش که چه کسی پاسخگوی سقوط این تاورکرین‌ها در شهر است شهرداری و یا سازمان نظام مهندسی؟ ادامه داد: ظاهراً هیچک از این سازمان‌ها نمی‌خواهند پاسخگوی اشتباهات خودشان باشند!

  وی همچنین با تاکید بر اینکه بسیاری از تاورکرین‌ها بدون تست کردن در ساخت و سازها استفاده می‌شود گفت: بایستی صنف این گروه از دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل کنند.

   

  شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر تهران شهر تهران شهرداری تهران محیط زیست

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها