به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره برنامه‌های فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در ایام محرم در عتبات گفت: در این ایام تعدادی از برنامه‌ها مانند گذشته برگزار می‌شود و تعدادی برنامه جدید هم در دستور کار داریم.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری افزود: برنامه‌هایی که از گذشته بوده و در محرم ادامه دارد عبارت است از سخنرانی در خیمه‌گاه یک ساعت مانده به اذان مغرب در هر روز، روایتگری داستان عاشورا در خیمه‌گاه هر روز صبح برای عموم مردم و سخنرانی شب‌ها در صحن حرم حضرت امیرالمومنین(علیه‌السلام).

وی با اشاره به ویژه برنامه‌های محرم عتبات گفت: در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان هر روز صبح بعد از نماز صبح در حرم سیدالشهدا سخنرانی و عزاداری داریم. همچنین صبح‌ها در محل مخیم (خیمه‌گاه) برای دانشجویان ایرانی ویژه برنامه روایتگری برگزار می‌شود.

احمدی ادامه داد: همچنین قرار است در 4 شب از محرم شامل شبهای هفتم، هشتم، نهم و یازدهم از موکب امام رضا(علیه‌السلام) در کربلا دسته عزاداری زائران ایرانی به سوی حرم امام حسین(علیه‌السلام) حرکت کند.