~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا دکتر مسعود حبیبی، رییس سازمان جوانان هلال احمر در اختتامیه این مسابقات با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و روز صلح گفت: شهدای هشت سال دفاع مقدس برای حفاظت و صیانت از این آب و خاک از جان خود گذشتند و حالا این ما هستیم که باید ادامه دهنده راه آنها باشیم.

وی با اشاره به لزوم ارائه آموزش های امدادی و کمک های اولیه به دانش آموزان گفت: مهمترین اقدام پس از حوادث و سوانح نحوه نجات جان مصدومان است و در صورتی می‌توان این کار را انجام داد که به افراد آموزش داده باشیم. شما دانش آموزان می توانید مهارت هایی را که یاد گرفته اید به سایر اعضای خانواده و دوستان خود آموزش دهید تا در صورت نیاز، همه افراد بتوانند به همنوعان خود کمک کنند.

رییس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه همه اعضای سازمان جوانان، سفیران مهربانی هستند، گفت: تک تک شما خوب بودن را انتخاب کرده‌اید و از بودن در کنار شما خوشحال هستم.

در ادامه این مراسم علی حیدری، معاون امور جوانان استان تهران با ارائه گزارشی درباره چگونگی اجرای المپیاد آماده در استان تهران، گفت: در مجموع این رقابت‌ها ۲۰۰ تیم دختر و پسر شرکت کردند که در نهایت ۱۰ تیم از دختران و ۱۰ تیم از پسران به مرحله پایانی راه یافتند.

وی با تاکید براینکه نجات جان یک انسان، نجات جان تمام انسان هاست، خاطرنشان کرد: همکاری مسئولان جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش کمک کرد تا این رقابت ها به خوبی برگزار شود و امروز تیم های برتر معرفی شوند.

افزایش همکاری هلال احمر و آموزش و پرورش

سیدمجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز با اشاره به اول مهر و بازگشایی مدارس گفت: در حوزه دانش آموزی چهار تشکل فعال هستند، اما بنا داریم تا بخش دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر بیش از گذشته در این عرصه وارد شود. اعلام آمادگی می کنیم تا مدارس را آماده‌تر از گذشته در اختیار همکاران هلال احمری قرار دهیم تا فعالیت‌ها در این بخش گسترده‌تر شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در پایان این مراسم با اهدای لوح یادبود و جوایز از تیم‌های برتر تجلیل شد.

گفتنی است؛ در بخش دختران تیم‌های ملارد، فیروزکوه و پاکدشت به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را کسب کردند و رباط کریم عنوان تیم اخلاق را به خود اختصاص داد.