به گزارش پارس به نقل از ایسنا رییس شورای شهر تهران از تشکیل کمیته‌ای برای تعیین تکلیف خانه شهریاران جوان خبر داد.

مهدی چمران ظهر امروز در حاشیه صد وشصت‌ ودومین جلسه علنی شورای شهر در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات این جلسه با بیان اینکه در سال 85 بیش از 100 سازمان و شرکت در شهرداری تهران ادغام شد، گفت: نهایتا با ادغام این سازمان‌ها تعداد آنها به حدود 30 سازمان رسید.

وی با بیان اینکه در سال 89 مقرر شد چند شرکت در سازمان فرهنگی – هنری شهرداری ادغام شوند، گفت: یکی از این شرکت‌ها خانه شهریاران جوان بود که متاسفانه ادغام نشد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه حالا شهرداری لایحه‌ای ارائه کرده است که خانه شهریاران جوان زیرنظر معاونت فرهنگی – اجتماعی فعالیت کند، گفت: برای اعضای شورای شهر جای سوال بود که در این مدت خانه شهریاران جوان چه کرده است و چرا ادغام نشده که مقرر شد شهرداری تاریخ کاملی را ظرف مدت 2 هفته ارائه و اعضای کمیسیون فرهنگی، نظارت و بودجه نیز بر روی آن نظارت داشته باشند.

چمران همچنین از نامگذاری میدانی در نزدیکی میدان هرندی به نام رجبعلی خیاط خبر داد و در ادامه در مورد پروژه هتل 57 طبقه در خیابان فرشته نیز گفت: این پروژه به دلیل موقعیتی که دارد، به عنوان یکی از پروژه‌های دانشگاهی مورد استقبال دانشجویان بوده است.

وی با بیان اینکه این هتل در یک خیابان حدود 5 متری و در یک خیابان وسیع قرار دارد، گفت: اصل خیابان دسترسی به این هتل، وسیع است و هتل دسترسی فرعی از یک خیابان 5 متری دارد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه زمین این ساختمان دارای شیب 30 متری است، گفت: در سال 85 مالک تصمیم داشت که در این زمین ساختمان‌سازی کند اما از آنجایی که تعداد آپارتمان‌ها در این محله زیاد بود، پیشنهاد داده شد که هتلی در این زمین ساخته شود و این در حالی است که مالک این زمین نمی‌خواست هتل بسازد و تا به دنبال پروانه برود، زمان طولانی شد.

چمران با بیان اینکه این هتل 30 متر ارتفاع از سطح دارد، گفت: 8 طبقه این هتل تقریبا در زیرزمین قرار دارد چراکه پشت آن به خاک قرار دارد و در مورد تعداد طبقات آن نیز حضور ذهن ندارم.