به گزارش پارس به نقل از فارس معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: گرایش دانش‌آموزان به رشته تجربی به شدت ادامه دارد و این، نگرانی و دغدغه‌های ما را زیاد کرده است.

شهداد عبداللهی دوشنبه شب در مراسم افتتاح خانه ریاضیات اردبیل در استانداری اردبیل اظهار کرد: راه‌اندازی خانه ریاضیات قطعا به تقویت آموزش و فراگیری این رشته کمک خواهد کرد چرا که دانش‌آموزان ما چندان رغبت و علاقمندی به تحصیل در رشته ریاضی را ندارند.

وی گفت: در نقطه مقابل گرایش به رشته تجربی بسیار زیاد است به طوری که اغلب فارغ‌التحصیلان ما نیز مشتاق هستند تا دوباره با تحصیل در رشته تجربی از حرفه‌هایی همچون داروسازی و دندان‌پزشکی قبول شوند.

عبداللهی ادامه داد: ما در سال گذشته 21 هزار و 550 داوطلب کنکور داشتیم که نیمی از این داوطلبان به تعداد 11 هزار و 244 نفر در رشته تجربی ثبت نام کرده بودند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان  اردبیل بیان کرد: از این تعداد تنها 4 هزار و 200 نفر دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی بوده و مابقی پشت کنکوری‌ها هستند که طالب رشته تجربی بوده و فقط منتظر قبولی در رشته‌هایی همچون پزشکی،‌ داروسازی و دندانپزشکی هستند.

عبداللهی تصریح کرد: امسال آمار کنکوری‌ها در این استان 3 هزار نفر کمتر بوده که تعداد کنکوری‌های ما به 18 هزار و 462 نفر رسید اما جای تاسف است که 3 هزار نفر از تعداد کنکوری‌ها کم شده و تنها 600 نفر در رشته تجربی کمتر شده و مابقی مربوط به رشته ریاضی و انسانی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود گفت: فرصت طلایی است تا با راه‌اندازی خانه ریاضیات دانش‌آموزان را راغب به یادگیری و آموزش ریاضی کنیم.