به گزارش پارس به نقل از فارس مهلت دو هفته‌ای که معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص اعلام فراخوان آزمون استخدامی از آن یاد کرده بود، به پایان رسید و خبری از اطلاعیه‌ای در این خصوص نیست.استخدام در آموزش و پرورش چند سالی است که انجام نشده و بسیاری در انتظار اعلام فراخوان استخدام در آموزش و پرورش هستند.

در سال گذشته موضوع برگزاری آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی یکی از موضوعات مهم بود که باید مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی انجام می‌شد که این امر محقق نشد و در نهایت مجلس پرونده وزیر آموزش و پرورش را به نشانه استنکاف از اجرای قانون به قوه قضائیه ارجاع داد.

اواخر سال گذشته بود که از سوی معاون وزیر آموزش و پرورش خبری مبنی بر استخدام پنج هزار نفر در آموزش و پرورش اعلام شد و از آن روز به بعد تلاطم در انتشار جزئیات این آزمون بالا گرفت.

از زمان اعلام برگزاری این آزمون مکرراً مسئولان آموزش و پرورش اولویت داشتن مربیان پیش دبستانی در آزمون استخدامی را مطرح کردند، اما این مربیان که تعداد آنها چیزی حدود 40 هزار نفر است، اعتراضاتی به همین شیوه پذیرش داشتند.

پس از اعلام معاون وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اعلام جزئیات آزمون تا یک ماه آینده، همگان در انتظار اطلاعیه برگزاری این آزمون و جزئیات آن بودند که قرار بود تا اواخر فروردین ماه منتشر شود که باز هم هیچ خبری از این جزئیات و اطلاعات نشد.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در 24 فروردین 94 و در حاشیه «همایش یاس مهربانی» درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، اظهار کرد: «مجوز استخدام شفاهاً داده شده است، زمان آن مشخص و آزمون را سازمان سنجش و آموزش و پرورش مشترکاً برگزار می‌کنند؛ روز گذشته هم پیگیر بودم تا این مجوز کتباً ابلاغ شود. به مجرد آنکه مجوز کتباً ابلاغ شود دستورالعمل مربوط صادر خواهد شد و همه جزییات در آن مشخص است.»

به گزارش فارس، پس از کش و قوس‌های فراوان در خصوص مجوز برگزاری آزمون استخدامی، در نهایت وزیر آموزش و پرورش در هفتم اردیبهشت اعلام کرد که مجوز کتبی استخدام گرفته شده است.

این عدم هماهنگی و نبود شفافیت در اطلاعات صحیح از همان ابتدا پای سودجویان را به این میان باز کرد تا از طریق سایت‌های غیرواقعی نسبت به دلالی سوالات و جزئیات این آزمون بپردازند و مبالغی را به جیب بزنند.

برخی، مضطرب و نگران با هزاران امید و آرزو خارج از آموزش و پرورش هر روز به دنبال روزنه‌ای از امید در خصوص استخدام آموزش و پرورش هستند و در مقابل به جهت عدم اطلاع رسانی صحیح و به موقع، همچنان ابهامات این آزمون باقی مانده است.

اما در آخرین اظهار نظر، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در یازدهم خرداد ماه اعلام کرد: «مجوز استخدام را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی اخذ کردیم و ضوابط، جداول مواد و رشته‌های آزمون هم آماده شده و باید به تأیید سازمان مدیریت برسد تا اعلام کنیم».

وی افزود: « مذاکره و گفت‌وگو با همکارانمان در سازمان مدیریت در جریان است و امیدواریم تا دو هفته آینده (تا 25 خرداد) اطلاعات تکمیلی درباره آزمون استخدامی در پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش قرار دهیم».

به گزارش فارس، مهلت دو هفته‌ای که معاون وزیر آموزش و پرورش از آن سخن به میان آورده است روز گذشته یعنی دوشنبه 25 خرداد ماه به پایان رسید و هیچ جزئیات و اطلاعاتی روی پورتال وزارت آموزش و پرورش قرار نگرفت.

نکته جالب‌تر اینکه حتی آموزش و پرورش اطلاعیه‌ای هم در خصوص این موضوع که قرار نیست فعلاً فراخوانی اعلام شود و یا اینکه در انتظار باشید و موارد دیگر هم از روز گذشته تاکنون روی سایت اطلاع رسانی خود نگذاشته است تا کسانی که در انتظار این آزمون هستند، اطلاعاتی در خصوص آن در دست داشته باشند.

مشخص نیست تا چه زمانی قرار است این موضوع ادامه پیدا کند و مشخص نیست تا چه زمانی از سوی آموزش و پرورش، روزها و تاریخ‌های مکرر برای اعلام فراخوان، مطرح خواهد شد.