به گزارش پارس به نقل از همشهری آنلاین اعضای یک باند که در مدت ۸‌ ماه به ۲۸ خانه در پایتخت دستبرد زده بودند به دام پلیس افتادند. این گروه از سارقان کم‌سن و سال مهرماه سال گذشته با شکایت نخستین مالباخته تحت تعقیب پلیس پایتخت قرار گرفتند.

وي به مأموران گفت: پس از بازگشت از ميهماني شبانه متوجه شدم كه قفل آپارتمان‌مان تخريب شده و همه طلا و جواهرات همسرم به همراه پول و دلار به ارزش 50ميليون تومان سرقت شده است. تحقيقات پليس با دستور قاضي روستا، بازپرس دادسراي ناحيه 5تهران شروع شد. در حالي كه سرقت‌هاي اين گروه از دزدان ادامه داشت ماموران توانستند مخفيگاه سارقان را يكي پس از ديگري شناسايي كنند. همه اعضاي باند در چند عمليات غافلگيرانه دستگير شدند و در بازجويي‌ها به 28فقره سرقت منازل اعتراف كردند و مدعي شدند كه اموال مسروقه را در طلافروشي‌هاي حاشيه تهران مي‌فروختند و پول آن را بين يكديگر تقسيم مي‌كردند.

سارق عشق سرعت
مهرداد 20ساله و كم سن‌ترين و عضو باند است. او كه رالي‌باز است در اين باند نقش راننده را به‌عهده داشت. مي‌گويد هفته‌اي يك‌بار به پيست مي‌رود چرا كه عاشق سرعت و هيجان است.

چرا در اين سن كم دزدي مي‌كردي؟
فقط به‌خاطر هيجانش! وقتي دوستانم از من خواستند تا به‌عنوان راننده در سرقت‌ها باشم پذيرفتم. وقتي همدستانم از خانه‌اي كه خالي كرده بودند با عجله خارج مي‌شدند و با صداي پر از استرس از من مي‌خواستند كه فرار كنم، هيجان‌انگيزترين لحظه براي من بود! من هم با سرعت تمام ماشين يا موتور را مي‌راندم و فرار مي‌كرديم.

در مجموع چقد پول گيرت آمد؟
به خاطر پول نرفتم چون مشكل مالي ندارم. 8سرقت همراه دوستانم بودند كه در آخر برايم يك موتور خريدند.

پشيماني؟
خيلي. بچگي كردم. اصلا فكرش را نمي‌كردم گير بيفتم. انگار مشغول تفريح بودم و همه اينها بازي بود. فكر نمي‌‌كردم كه من هم همدست دزدان به شمار مي‌روم.