به گزارش پارس به نقل از تسنیم ، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا، در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح راه‌اندازی پلیس اقتصادی اظهارداشت: چندی پیش ما در نامه‌ای پیش‌نویسی را تقدیم وزیر اقتصاد و دارای کشور کردیم که در صورت موافقت ایشان با این پیش‌نویس، پلیس اقتصادی راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود:‌ البته در شرایط فعلی نیز پلیس، موضوع مبارزه بامفاسد اقتصادی را به طور جدی پیگیری می‌کند و وظایف خود را در این خصوص انجام می‌دهد.

فرمانده ناجا در ادامه با تأکید بر ضرورت ارتقای کشف عمومی جرائم گفت: نیروی انتظامی در سال‌های گذشته سعی داشته تا گام‌های بلندی برای ارتقای سطح علمی کشف جرائم بردارد و امسال نیز بحث خریداری تجهیزات، تجمیع بانک‌های اطلاعاتی کل کشور و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود از جمله اقدماتی است که از جمله ارتقای سطح کیفی کشف جرام در نیروی انتظامی انجام می‌شود، و این ارتقا در سال 94 از جمله اولویت‌های ماست.

اشتری در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر آمار سرقت از بانک‌ها در سال جدید خاطرنشان کرد: طبق آمار به دست آمده میزان سرقت از بانک در دو ماهه ابتدایی امسال نسبت به دو ماهه ابتدای سال گذشته با کاهش همراه بوده و امیدواریم این کاهش  تا پایان سال نیز ادامه یابد.

وی در پایان از تلاش پلیس آگاهی تهران بزرگ در آزادسازی 12 ساعته یک گروگانگیری که طی آن کودکی به گروگان گرفته شده بود و همچنین دستگیری سارق محدوده بازار در ایام نوروز به عنوان نمونه‌هایی از اقتدار پلیس نام برد.