به گزارش پارس به نقل از کیهان، هفته گذشته مراسم افتتاحیه اکران انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» در لبنان برگزار شد. این فیلم، محصول شرکت هنر پویا است و با همکاری جمعیت «کشافهًْ‌‌المهدی» وابسته به حزب‌الله لبنان ساخته شده است. البته نمایش عمومی فیلم از چند روز دیگر در سینماهای آن کشور آغاز خواهد شد.

اما از دستاوردهای حضور موسسه هنر پویا در لبنان، انعقاد قرارداد همکاری مشترک در تولید انیمیشن با جمعیت «کشافهًْ‌‌المهدی» حزب‌الله لبنان است. اهمیت این قرارداد همکاری از آنجاست که جمعیت «کشافهًْ‌‌المهدی» 70 هزار عضو فعال کودک و نوجوان دارد که این 70هزار نفر متشکل از کودکان و نوجوانان شیعه، سنی و مسیحی لبنانی است.
گفتنی است، مراسم افتتاحیه انیمیشن «شاهزاده روم» با موضوع زندگی مادر حضرت امام زمان(عج) و به کارگردانی هادی محمدیان در لبنان با استقبال گسترده 900 نفر از فعالین فرهنگی این کشور برگزار می‌شود. شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای متعلق به حزب‌الله لبنان نیز درحال پخش تبلیغ‌های این أثر سینمای ایران هستند. با توجه به مضمون بین‌الادیانی «شاهزاده روم» پیش بینی می‌شود که اکران این انیمیشن سینمایی با استقبال گسترده مردم آن کشور همراه شود.